Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1478 Wątki)

partactwo kosmetyczki

Data utworzenia : 2016-06-23 17:49 | Ostatni komentarz 2018-01-15 07:14

solange

1484 Odsłony
14 Komentarze

Witam wszystkie mamy :) Otóż mam problem. Kilka tygodni temu byłam na wizycie u kosmetyczki, robiłam paznokcie żelowe. Wszystko ładnie, jednak po dwóch tygodniach zaczęły mnie boleć opuszki palców. Byłam u dermatologa, okazało się, że wdało się zakażenie. Lekarka stwierdziła, że spowodowane jest ono użyciem niesterylnych narzędzi do robienia manicure. Zostały mi przepisane leki. Chcę ubiegać się o zwrot kosztów leczenia. Czy któraś z Was miała podobny przypadek? Pozdrawiam

Konto usunięte

2018-01-15 07:14

Niestety ale nie każda kosmetyczka stosuje się do zasad sterylizacji. Niby każda powinna mieć w gabinecie autoklaw albo powinna mieć podpisana umowę ze sterylizatornią. Ale wiele z nich do tego się nie stosuje i potem wychodzą kwiatki w postaci zakażenia. O ile jest to zwykly grzyb to niewielka tragedia ale gorzej jeśli chodzi o zakażenie wzw typu b albo c. Tego już nie da się tak łatwo wyleczyć http://szczesliwawatroba.pl/fryzjer-kosmetyczka.html Dlatego też powinno się bardzo dobrze sprawdzić miejsce, do którego się wybieramy.

Konto usunięte

2018-01-13 16:57

Solange dodala wątek w 2016 roku. Mysle, ze problem juz sie rozwiazał a opuszki i paznokcie dawno sie zagoiły :-)

Konto usunięte

2018-01-12 12:43

Solange wiesz co zależy co chcesz uzyskać, bo jeśli zwrot kosztów leczenia, to udaj się do tej kosmetyczki i powiedz jej wprost jaką uzyskałaś diagnozę od Pani dermatolog i zobaczysz co ona Ci powie. Raczej nie będzie miała linii obrony, bo będzie się bała zgłoszenia sprawy do sanepidu, czy nawet sądu plus zwolnienia z pracy. A jeśli chcesz ostrzec inne klientki to możesz wszystkie takie sprawy zaniedbań zgłaszać do sanepidu. Daj znać jaką decyzje podjęłaś. :)

Konto usunięte

2018-01-12 11:01

Miałam podobnie. I bałabym się tutaj o to czy kosmetyczka zachowała higienę

2016-06-30 11:29

Monika też jestem tego zdania co Ty, również mam swój osobisty sprzęt kosmetyczny i robię paznokcie w domu :) może nie tak ładnie jakby to zrobiła kosmetyczka ale zawsze to coś :) Solange jak Twoja sprawa się potoczyła ?

2016-06-30 10:59

Tez bym poszła najpierw do kosmetyczki, tylko że znając mój charakter to pewnie bym zrobiła im najpierw awanturę. Ale właśnie dlatego też nie lubię nawet chodzić jeść na miasto (właśnie teraz w ciąży) bo można się czymś zatruć jedząc stare produkty bo nigdy nie wiadomo z czego oni to tam robią, albo czy myją owoce, warzywa. A sama pracując kiedyś przy gastronomii widziałam nie raz jak w jednej ręce był papieros a drugą ręką mieszał w garnku. Aż się jeść odechciewało. To takie trochę porównanie do tego jak jest w niektórych salonach kosmetycznych, bo czasem oglądam te programy co komuś w salonie nie wychodzi i przychodzi ekspert mowiąc co jest źle u nich w salonie i co trzeba zmienić. Widząc takie rzeczy to się odechciewa chodzenia w takie miejsca. Dlatego też sama zainwestowałam w sprzęt kosmetyczny i hybrydowo-żelowy. sprzęt kupiony raz i o niego dbam i tylko ja go używam, sporadycznie mamie coś zrobię w paznokciach i jest dobrze, na pewno taniej wyjdzie i nie trzeba z dom,u wychodzić i się umawiać by ktoś Ci zrobił. trzeba Ci na już to wyciągasz maszynę i robisz. A przy trzecim, czwartym pomalowaniu koszt się zwraca tak jakbyście sobie poszły do zakładu.

2016-06-29 23:33

Solange czy załatwiłaś tę sprawę z kosmetyczką?:)

2016-06-28 10:37

szokujące jest to co piszesz...przejdź się do tej kosmetyczki i porozmawiaj z nią..może akurat zaproponuje Ci zwrot kosztów leczenia ale ja już z jej usług bym nie skorzystała nawet gdyby zaproponowała jakąś usługę za darmo :/