Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

urlop wychowawczy a ciąża

Data utworzenia : 2016-01-07 17:00 | Ostatni komentarz 2016-01-25 14:12

Anula1991

2260 Odsłony
10 Komentarze

Witam drogie mamy może Wy orientujecie sie co mam zrobić, ponieważ obecnie przebywam na urlopie wychowawczym i zaszlam w ciaze poród mam na sierpień 2016r a urlop wychowawczy do pazdziernika2016r. I co zrobić żebym nabyla normalnie prawo do zasilku chorobowego itd. Proszę o rady i przepraszam jesli jest juz taki watek. Pozdrawiam

2016-01-25 14:12

Wg mnie trzeba uczciwie podejść do pracodawcy i powiedzieć wprost, że jest się w ciąży dlatego chcesz przerwać urlop wychowawczy ponieważ jesteś w ciąży. Jeśli nie poinformujesz szczerze może się okazać, że pracodawca później będzie krzywo patrzył na Ciebie po powrocie do pracy po kolejnym wychowawczym. Szczerość to podstawa. Ja bym tak zrobiła.

2016-01-22 20:10

Witam, moja siostra była w takiej sytuacji, będąc na rodzicielskim ( bezpłatnym) zaszła w ciążę, Aby dostać wszystkie świadczenia, poszła do prezesa firmy i wytłumaczyła co i jak..Powinna pracować miesiąc, ale kierownictwo poszło jej na rękę, że przepracowała tydzień, a resztę miała wolne, póżniej zaniosła L4 i tym sposobem otrzymała wszystkie świadczenia. Dodam, że w tym czasie była pracownikiem na pełen etat i zatrudniona na czas nieokreślony. Przed zajściem w ciążę przepracowała w firmie 10 lat i była chwalonym pracownikiem. Najważniejsze, aby być lojalnym wobec pracodawcy, a na pewno pójdą na rękę... powodzenia

2016-01-13 18:16

Oliwia 1126 a w którym tygodniu ciąży była ta koleżanka która dostarczyła Zwolnienie?

2016-01-12 23:13

U nas w pracy był podobny przypadek. Było wiadomo, że koleżanka jest w kolejnej ciąży. Napisała podanie o przerwanie wychowawczego i od razu l4 do końca ciąży (płatny 100%). Pracodawca oczywiście wiedział co i jak.

2016-01-11 11:16

Gratuluję. Zastanawiałam się jak to jest w takiej sytuacji bo sama jestem obecnie na wychowawczym ale planujemy z mężem niebawem trzecie dziecko i postanowiłam zapytać o to księgową męża. Z tego co mi powiedziała to będąc na wychowawczym mogę zajść w ciążę i albo przebywac na urlopie do końca jej trwania wiadomo w tedy nie dostaję żadnej kasy, albo przerwać urlop i pójść na zwolnienie lekarskie, ale żeby na takie pójść muszę wrócić do pracy i np. od razu w pierwszym dniu przejśc na zwolnienie lekarskie. .W takim przypadku dostaję 100% wynagrodzenia chorobowego wypłacanego przed pierwszym porodem. Lepiej przerwać wychowawczy bo w tedy przysługuje nam po porodzie urlop macierzyński a po nim jeśli mamy nadal umowę o pracę możemy przejść na wychowawcze, a jeśli w trakcie ciąży kończy nam sie umowa to automatycznie przesówa nam sie do porodu i później dostajemy zasiłek macieżynski ale nie mamy już prawa do urlopu wychowawczego.

2016-01-07 20:33

http://lovi.pl/pl/forum/22/2493 w tym wątku w opinii masz link do ciekawego artykułu który powinien rozjaśnić wątpliwości. :)

2016-01-07 19:07

A i gratuluję:) Dodam, że pytano mnie czy mam zamiar wrócić potem do pracy. Jest jeszcze jedno wyjście, ale nie jest tego do końca pewna. Musiałabyś się w zusie zorjętować. Przed porodem kończysz wychowawczy i zaczynasz macierzyński 2 tygodnie przed porodem. Takie rozwiązanie też brałam pod uwagę.

2016-01-07 19:06

Też tak miałam. Poczekałam do końca 4 miesiąca i poszłam do pracy(kierownictwa), uczciwie powiedziałam, że chcę wrócić na kilka dni i wsiąść L4. Przegadali sprawę i się zgodzili. (Pracowałam tam przed pierwszą ciążą 5 lat , byli ze mnie zadowoleni). Dużo o tym czytałam. Dla mnie to było jedyne wyjście. Możesz jeszcze zrobić tak, że rezygnujesz z wychowawczego i wracasz do pracy, a potem dajesz L4, ale mało to uczciwe. Musisz wziąć pod uwagę że pewnie wyślą Cię na prześwietlenie puc.