Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Kwiat Pustyni

Data utworzenia : 2015-11-10 11:12 | Ostatni komentarz 2015-11-16 18:24

0202oliwcia

1667 Odsłony
14 Komentarze

Kwiat pustyni – film fabularny nakręcony w oparciu o bestsellerową powieść autobiograficzną Waris Dirie Fabuła filmu opowiada o somalijskiej dziewczynce, która w wieku trzech lat została poddana obrzezaniu, a siedem lat później została sprzedana człowiekowi, za którego miała wyjść za mąż. Dziewczynce udało się jednak uciec i została amerykańską supermodelką. Matko boska jak oglądałam ten film to po prostu beczałam jak był fragment o obrzezaniu jak tak można taki maluszek 3 letnie dziecko i taka krzywda na całe życie a co dla mnie było w tym najgorsze że matki na to pozwalają patrzą na to i nic ich nie rusza jak tak w ogóle można dla mnie to po prostu ah aż szkoda słów słyszałam że książka jest o wiele lepsza muszę ja przeczytać ale nie wiem jak to zniosę

2015-11-11 01:19

Czytalam 2 części, ogladalam film... Strasznie to porusza. W dzisiejszych czasach jeszcze sa kultywowane dziwne tradycje, ktore tak naprawdę tylko krzywdza ludzi :(

2015-11-10 19:31

książka super a na filmie płakałam jak bóbr :( jeszcze w ciąży ja oglądałam.Książkę przeczytałam w jedną noc tak mnie wciągnęła. Potem wypożyczyłam drugą część ale pierwsza o niebo lepsza..A ta druga część to "Córka nomadów"

2015-11-10 14:51

Sylwia tylko sobie zarezerwuj wieczór, bo można czytać "od deski do deski". Przynajmniej mnie tak wciągnęła

2015-11-10 14:26

Sylwia obejrzyj Kobieta na Krańcu świata - jeden odcinek jest wlasnie o obrzezaniu dziewczynek

2015-11-10 12:26

Enka no właśnie tez tak słyszałam i mam ochote ja sobie kupic i poczytać:-)

2015-11-10 11:56

Film fajny, ale książka o niebo lepsza :) Ja też beczałam na filmie. A książki czytać nie mogłam, bo tyle łez miałam w oczach, że nic nie widziałam.