Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Kwiat Pustyni

Data utworzenia : 2015-11-10 11:12 | Ostatni komentarz 2015-11-16 18:24

0202oliwcia

1666 Odsłony
14 Komentarze

Kwiat pustyni – film fabularny nakręcony w oparciu o bestsellerową powieść autobiograficzną Waris Dirie Fabuła filmu opowiada o somalijskiej dziewczynce, która w wieku trzech lat została poddana obrzezaniu, a siedem lat później została sprzedana człowiekowi, za którego miała wyjść za mąż. Dziewczynce udało się jednak uciec i została amerykańską supermodelką. Matko boska jak oglądałam ten film to po prostu beczałam jak był fragment o obrzezaniu jak tak można taki maluszek 3 letnie dziecko i taka krzywda na całe życie a co dla mnie było w tym najgorsze że matki na to pozwalają patrzą na to i nic ich nie rusza jak tak w ogóle można dla mnie to po prostu ah aż szkoda słów słyszałam że książka jest o wiele lepsza muszę ja przeczytać ale nie wiem jak to zniosę

2015-11-16 18:24

muszę kupic książkę i wrucić do wieczornego czytania a nie siedzieć i się nudzić:-)

2015-11-16 17:13

Polecam i ksiazke i film naprawde warto

2015-11-16 13:30

Słyszałam o tej książce ale nie czytałam jeszcze. Za to trafiła w moje łapki książka nie pamiętam tytułu O kobiecie która wyszła za mąż za muzumanina żyli kilka lat razem wychowywali dwójkę dzieci aż pewnego dnia on zabrał dziec i i wywiózł do swojego kraju gdzie ona nie miała żadnych praw nikt jej nie chciał pomóc długo ich szukała ,jako matka przeszła przez piekło . Gdy w końcu udało się jej odzyskać dzieci minęło z 6 lat nie pamiętam dokładnie. Takie książki też lubię , opowiadają o faktach których na co dzień nikt nie porusza a my nie mamy o nich pojęcia bo żyjemy w innej rzeczywistości

2015-11-15 12:22

No niestety tak zgadzam się z tobą a to co tam się dzieje to przechodzi ludzkie pojecie musze kupic książkę i przeczytać jestem bardzo jej ciekawa wczoraj oglądałam kolejny film na faktach również w którym byl poruszany temat obrzezania tylko że tam tego procederu poddaja starsze dziewczynki ok 15 roku życia Biała Masajka

2015-11-15 11:17

Film w połowie nie oddaje tego co jest w książce. Czytałam kilka razy i polecam wszystkim . Dziewczyna przeszła przez piekło , została oddana już jako dziecko jakiemuś staremu facetowi w zamian za zwierzę wielbłąda czy koze już nie pamiętam. Najgorsze jest to że u nich to obrzezanie jest częścią Religi i mimo że robią to od wielu lat warunki w jakich to wykonują często prowadzą do infekcji i duża część tych dziewczynek umiera. Nikt głośno o tym nie mówi, nie jest to zabronione tam życie zamiast się zmieniać i iść do przodu kręci się wokół religi nikt się nie sprzeciwia bo boją się napiętnowania przez społeczeństwo

2015-11-13 09:50

Jajeczko no niestety cały świat o tym wie i jakos przymyka na to oko niestety:-(

2015-11-13 09:36

Książki jeszcze nie czytałam , ale jest na mojej liście książek do przeczytania. Film jest poruszający, bardzo dobrze, że wreszcie się mówi o okrucienstwach jakie spotykają kobiety. Takie zabiegi oraz traktowanie kobiet jak własność są po dziś dzień. Nie tylko Afryka ale i kraje islamu tak robią.

2015-11-12 15:59

No niestety ale miejmy nadzieję że z czasem będzie się to zmieniało oczywiście na lepsze Nienormatywna z chęcią obejrze ten film mam długie nudne samotne wieczory przed sobą