Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

nowe życie starych mebli

Data utworzenia : 2015-10-28 01:59 | Ostatni komentarz 2015-10-28 20:19

DorFryt

1114 Odsłony
1 Komentarze

Czy któraś mama dała nowe życie starym meblom? Chodzi mi o krzesła. posiadam stare, brzydkie krzesła, których wstyd pokazać. Lakier złuszczony, pokrowce nie nadają się do wyczyszczenia. Ale ogólnie ładne krzesła, tylko potrzebne troszkę pracy. Z przemalowaniem spokojnie sobie poradzę, ale gorzej z pokrowcami. Gdzie mogę dostać materiał na krzesła (planuje je dać do kuchni)? Jaki w ogóle materiał się nadaje na pokrowce? I ile mi będzie potrzebne? Jak mam sobie to obliczyć? Zna się któraś z was na tym?

2015-10-28 20:19

Wszystko zależy od tego czy chcesz uszyć pokrowce czy obić krzesła ponieważ wtedy polecam Ci materiał obiciowy który kupisz w dużych sklepach z materiałami . Nie umiem Ci napisać ile potrzebujesz materiału ponieważ nie wiem jakie masz krzesła ani jaki materiał kupisz ( chodzi mi o szerokość tkaniny). Najlepiej będzie jak dokładnie zmierzysz pokrowce które są teraz dodając kilka centymetrów z każdej strony na podwinięcie i przemnożysz razy ilość krzeseł. W dobrych sklepach z tkaninami ekspedientka powinna Ci pomóc przeliczyć ile materiału musisz kupić i zwróć również uwagę na to że w przypadku niektórych tkanin nie możesz odwracać szablonu który wykrawasz ponieważ może wyjść inny odcień( związane jest to z ułożeniem włosa tkaniny). Jeżeli będziesz kupować tkaninę ze wzorem to również musisz kupić jej więcej aby móc dobrze wykroić szablon .