Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Pies i dziecko

Data utworzenia : 2015-06-18 23:35 | Ostatni komentarz 2015-10-28 08:44

Sabina.Krupa

1923 Odsłony
13 Komentarze

Mam nadzieje że nie ma takiego wątku szukałam na różne sposoby ale nic nie znalazłam. Mam w domku 5 miesięczne dziecko i 3 letniego pieska shih tzu i zastanawiam się jak to będzie z zabawkami bo mój piesek uwielbia wszelaki zabawki, maskotki itp myślicie że jak weźmie maluszkowi zabawkę to mam ją od razu wyprać? i jak przyzwyczaić pieska do dziecka bo na razie się go boi myślę że nie zrobi małej krzywdy ale jak to pogodzić? Czy mieliście podobne dylematy?

2015-10-28 08:44

Całe życie powtrarzam i będę powtarzać, że nie ma groźnych psów, są tylko nieodpowiedzialni właściciele. Wyjątkiem mogą tu być wyłącznie psiaki chore psychicznie bo i takie się zdarzają.

2015-10-28 08:34

Aggi86 dokładnie, trzeba wychować i psa, no i dziecko też :P Ale ja osobiście nie wyobrażam sobie jakiegoś groźnego psa trzymać w domu, nawet jakby miał się z dzieckiem wychowywać.. Może to też kwestia gustu, kto jaką rasę lubi, taką kupi i taką będzie wychowywał :)

2015-10-28 00:11

Dziewczyny to nie jest tak, że kupicie sobie po labradorze i po sprawie. Rasa ma tu naprawdę drugorzędne znacznie. Ważne jest to jak pies zostanie wychowany i zsocjalizowany z otoczeniem i to w jaki sposób będzie nas traktował. A najważniejsze to, to czego nauczymy nasze dziecko. Od pierwszych kontaktów ze zwierzakiem powinno być uczone co mu wolno, a co nie. Szlag mnie trafia jak ludzie wyrzucają psy z domu bo się odszczeknęły na dzieciaka, a tego, że to maluch sprowokował lub skrzywdził psa już nie widzą.

2015-10-26 14:01

Zapewne godny polecenia jest Labrador ;-) bardzo przyjazne psy i uwielbiają dzieci ;-)

2015-10-26 13:43

No własnie jaka rasa przy dziecku?

2015-10-26 10:46

Jak urodziłam to na drugi dzień dałam partnerowi pieluszkę tetrową, która była w łóżeczku córeczki, aby dał do powąchania naszej suczce, w sumie nie miałam jakiś obaw, że może być źle, że będę musiała mieć na uwadze zwierzaka. Mamy w domu Yorka. Okazało się, że suczka zaakceptowała zapach Małej, spała z pieluszką parę razy. Po przyjściu ze szpitala wszystko było ok, nie podchodziła za blisko, trzymała dystans :P Teraz jak córka ma 4,5 miesiąca to wodzi wzrokiem za zwierzakiem, czasami pociągnie za włosy, ale suczka nic jej nie robi, ewentualnie poliże po ręce. Nie wiemy jeszcze jak będzie jak Mała będzie raczkować, czy więcej się bawić zabawkami, wydaje mi się, że zwierzak nie będzie zainteresowany tymi zabawkami, bo one za bardzo hałasują, a teraz jak usłyszy grzechotkę to tylko spojrzy i odchodzi :P

2015-06-25 15:14

Dziecko uczy się odpowiedzialności przy takim zwierzaku.

2015-06-20 00:50

Dziecko bardzo dobrze rozwija się wśród zwierzat a starszy maluch uczy się również odpowiedzialności majac swojego zwierzaka. Także jeśli pani ma w domu zwierzątko to jak najbardziej może on zostać. Tylko trzeba regularnie go odrobaczać jeśli wychodzi choć na chwile na dwor. Jeśli tylko zauważy pani ze się drapie to warto również go odpchelic. Co do zabawek to jednak warto aby pies miał swoje zabawki a dziecko swoje. Mysle ze mimo wszystko warto pilnować aby zabawki lizane mocno przez psa były jednak umyte lub wyprane.