Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Podzielniki ciepła na kaloryfer tak czy nie?

Data utworzenia : 2014-10-13 14:40 | Ostatni komentarz 2014-10-16 15:49

0202oliwcia

2544 Odsłony
11 Komentarze

Nie długo przeprowadzamy się do bloku i zastanawia nas czy założenie tych podzielników tak naprawdę się opła słyszałam już różne opinie i nie wiem kogo wreszcie słuchać

2014-10-13 18:26

To prawda, ale np. grzejnik w toalecie nie ma założonej takiego podzielnika i dzięki niemu można ogrzać całe mieszkanie:) Przed otwarciem okna należy wystudzić taki grzejnik i też nie będzie tak dużej różnicy temperatur. Mam mieszkanie 2 pokojowe i ten grzejnik w łazience mi spokojnie wystarcza. Jak temperatura bardzo spada na dworze to odkręcam tylko ten w sypialni. Temperatura nigdy nie spadła poniżej 21 C. Podstawą są szczelne okna i otwarte drzwi od łazienki:) Moi znajomi mają takie nielegalne patenty, ale to nie tematy na forum:)

2014-10-13 18:16

No właśnie słyszałam dużo sprzecznych opini... np że po założeniu tych podzielników co niektóre osoby musza jeszcze zwracać spore kwoty spóldzielni a nie na odwrót trzeba utrzymywać stałą temp w pomieszczeniach zbliżona do temp kaloryferów a gdy wietrzymy otwierając okna to obniżamy tem w pokoju i kaloryfer nalicza nam dwa razy wiecej ciepła niż normalnie

2014-10-13 15:58

U mnie sie opłaca i to bardzo. Zwrot po okresie grzewczym ok.700 zlotych Kiedyś wynajmowałam mieszkanie (podobne). Składka na ogrzewanie wyższa. Mieszkanie podobne a preferencje co do temperatury również niezmienne:)