Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Podatek od nagród

Data utworzenia : 2014-09-03 09:26 | Ostatni komentarz 2014-10-19 14:49

Aniss

2542 Odsłony
5 Komentarze

A ja mam pytanie odnośnie podatku od wygranych, jak również produktów testowych? czy jest jakiś limit na takie wygrane w ciągu roku? z tego co ostatnio czytałam na jednym z regulaminu to nie może wartość przekroczyć 760zł tylko czy jest to koszt jednostkowy produktu czy za cały rok? czy tak jak np. na Lovi kilka razy otrzymało się produkty do testowania czy wówczas są one podjęte odpisem od podatku? Doszperałam sie również ze taki pit powinien wysłać (dostarczyć) ta firma która wysyła nagrody jak z tym jest ?

2014-10-19 14:49

Przeważnie jest tak że płaci firma od której wygrywasz nagrodę a np w lotto jeśli wygasz to odprowadzają za ciebie w totalizatorze odejmując ta sumę od twojej wygranej

2014-10-19 13:40

Anita Samanta ma racje wszystkie nagrody do danej kwoty raczej sa zwolnione z podatku a po przekroczeniu tej kwoty w zależności od regulaminu płacisz Ty bądź firma od której wygrywasz daną rzecz. Ale szczegółowo masz to opisane tu http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/2013/archiwum-2013-v/1605-podatek-dochodowy-od-wygranych-w-grach-loteriach-i-konkursach-12575/ Warto przeczytać

2014-09-03 10:13

Anita jest to koszt jednostkowy. Podatek od wygranych odprowadza się jeżeli wartość jednej wygranej przewyższa 760 zł. Moja mama wygrała samochód w loterii Auchan i za nią podatek odprowadzil Peugeot, który był fundatorem nagrody. Często właśnie jeżeli nagroda przewyższa te 760 zł w regulaminie jest dopisane, iż np. do nagrody rzeczowej dołączona jest dana kwota (10% wartości nagrody), która zostaje przekazana na zapłatę podatku i nie jest wypłacana wygranemu. Jeżeli Ty sama masz odprowadzić za wygraną podatek to musisz dostać od firmy informacje do odprowadzenia tego podatku ale zwykle te koszty są pokrywane odgórnie i Ty już nie musisz się o nic martwić; ) No chyba, że chodzi o totka albo jakaś inna loterie, bo tu w przypadku wygranej sama interesujesz się jak ten podatek rozliczyć i musisz poprosić ich o pomoc w rozliczeniu..

2014-09-03 09:40

Dokładnie tak jak Kusia pisze. Zawsze w regulaminie jest zawarta informacja o doliczonym podatku do nagrody ;-)

2014-09-03 09:31

zazwyczaj firmy do nagrody doliczają podatek dochodowy - i taka informacja powinna znaleźć się w regulaminie