Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1474 Wątki)

Laktator - czy jest niezbędny?

Data utworzenia : 2014-06-04 21:20 | Ostatni komentarz 2022-10-11 14:39

Agnieszka.Tumidaj

2975 Odsłony
17 Komentarze

Mam pytanie:czy laktator jest niezbedna rzeczą dla przyszłych mam bo do porodu pozostaly mi 4 miesiące i zastanawiam się czy będę musiała go kupić...? ?z góry dziękuję za porady [Redakcja LOVI: zapraszamy do powiązanego wątku Laktator - jakie cechy powinien posiadać dobry laktator http://lovi.pl/pl/forum/13/45/1]

2022-10-11 14:39

lovi jest numer 1 ;)

2022-10-07 19:48

Misie że na tym forum wszyscy będą polecać lektora lovi bo jest najlepszy i matka godna zaufania

2014-06-13 09:58

Ja osobiście mam laktator na mojej liście wyprawkowej i na pewno kupię. Waham się jeszcze co do modelu - mnóstwo dobrego słyszałam wykładnię o Lovi Prolactis - i tak trafiłam na to forum - szukając o nim więcej informacji. Gdyby nie cena już był by mój :) Jeśli chodzi o zastosowanie, to oprócz wszystkich argumentów ZA jakie tu padły, jest jeszcze jeden: to prawda że nie wiem jak w moim przypadku będzie z laktacją, ale tym bardziej jeśli byłby problem, będę laktatora potrzebować. Ja znam siebie, bardzo zależy mi na karmieniu piersią i wiem że będę o mleko walczyć do upadłego :) a bez laktatora ta walka byłaby jeszcze trudniejsza :(

2014-06-06 10:12

Wczoraj z koleżankami właśnie dyskutowałyśmy na ten temat, wszystkie jesteśmy w ciąży:) Czytamy fora(właśnie tak tu trafiłam) każda z nas interesuję się innym modelem i później dzielimy się informacjami. Każda z nas chcę i musi laktator mieć. Nie wyobrażam sobie już życia bez.

2014-06-06 08:44

Ja mam laktator na liście wyprawkowej i przed porodem na pewno zakupię. Wiem może nie z autopsji, ale z doświadczenia kuzynek i koleżanek, że się przydaje.

2014-06-05 13:56

A ja uważam, źe warto. Wyszłam ze szpitala po dwóch dobach, na weekend. Dziecko umiałam przystawić do piersi, w szpitalu było super. Tylko w domu się wykrzaczyło. Był piątek wieczór, nie miałam kogo poprosić o pomoc w przystawieniu do piersi. W końcu laktatorem odciągnęłam trochę mleka i podawałam łyżeczką. Myślałam, że trudno mu złapać pierś bo sutki były ogromne. Jednak odciągnięcie mleka nic nie dało. W końcu zdecydowałam się odciągac i podawać butelką. Nie wyobrażam sobie latania w nagłym przypadku po aptekach i przepłacania ( tak jak Wam kiedyś pisałam, że LOVI prolactis w Superpharm kosztował 549, a na allegroszu za 350 można kupić. Lepiej sprzedać nieużywany niż gorączkowo szukać w potrzebie.

2014-06-05 12:24

dla mnie laktator był bardzo przydatny ... Wiadomo ze dużo zależy od możliwości finansowych przyszłej mamy ,,, Jeśli możesz soebie na niego pozwolić to polecam ,,, bardzo pomaga w stanach zapalnych piersi przy odciąganiu mleka ,, na początku dziecko ssie bardzo nieregularnie a pokazr nachodzi ci nawet gdy dziecko nie chce jesc .. kiedy nie sciagnie ci pokarmu zawsze przyda się laktator ... z pierwsza corka miałam pożyczony elektryczny laktator i był super a w drugiej niestety nie mogłam sobie pozwolić na elektryczny wiec kupiliśmy reczny ,,,lepiej taki niż żaden tak stwierdziłam .... mielismy nie kupytac ale później i tak mój maz musial kupic bo musiałam sciagac pokarm i dawac w butelce ...polecem

2014-06-05 12:15

Moim zdaniem nie należy kupować zbyt wcześnie laktatora (przed porodem)- nawet położne w szpitalu mówiły żeby nie kupować bo nie wiadomo jak będzie z pokarmem. Niektóre kobiety mają pokarmu dużo, niektóre mało, a niektóre w ogóle. Laktator przydaje się bardzo, gdy tego pokarmu jest bardzo dużo, gdyż dziecko nie jest w stanie "odciągnąć" samo tyle pokarmu z piersi, a jeśli pokarm się magazynuje w piersi to piersi później bolą i to podobno bardzo. Również można go wykorzystać do odciągania pokarmu jeśli chcemy karmić z butelki- np. gdy wychodzimy na spacer z dzieckiem, a nie chcemy w parku żeby ludzie się "gapili" jak karmimy piersią ;-) zawsze to wtedy własny pokarm a nie "mieszanka z torebki" ;-) Z opowiadań koleżanki wiem, że laktator w takiej sytuacji jest niezastąpiony. Są dwa rodzaje ręczny i elektryczny. Ręczny jest dobry w sytuacji gdy pokarmu nie jest za dużo, gdyż raz na jakiś czas można sobie odciągnąć ten pokarm "pompując" ręcznie. Ale w sytuacji gdy pokarmu jest bardzo dużo- ręczny laktator już może być utrudnieniem, gdyż trzeba się nieźle "napompować" ;-) a wiadomo- później ręka boli ;-) Ja jeszcze nie mam laktatora, chociaż myślę, że bardzo mi się przyda. Niestety elektryczny laktator to dość spory wydatek :-(