Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1478 Wątki)

Trening pamięci

Data utworzenia : 2014-04-13 17:26 | Ostatni komentarz 2017-07-31 23:35

Proud Mommy

3745 Odsłony
28 Komentarze

Naukowcy uważają, że aktywność umysłowa zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Stąd pytanie: ćwiczycie swoją pamięć? Jeśli tak, to w jaki sposób?

2014-04-13 19:44

No to u nas jest tak, ze ja zawsze lubiłam logicznie myśleć i sudoku i krzyżówki uwielbiam, tylko ostatnio nie ma na nie czasu i z pamięcią tez nie jest dobrze. Jeżeli chodzi o listy zakupów o tego co do zrobienia to np. Moja kuzynka to wszystko zapisuje sobie na ręce ci by nie zapomnieć kartki ... Zawsze jak ja spotykam to cid ma zapisane na dłoni.

2014-04-13 19:13

Ach, te listy zakupowe... Mój mąż bez kartki albo notki w telefonie nie jest w stanie zrobić zakupów :/ Poza tym notorycznie robi sobie ze mnie organizer i powtarza "Przypomnij mi, że 19-go mam odczulanie..." itp. itd, podczas gdy ja już i tak ogarniam swoje sprawy, no i córki też... :) A w krzyżówkach faktycznie hasła się powtarzają, ale i tak lubię je rozwiązywać :D

2014-04-13 18:40

Proud ja także uwielbiam krzyżówki i pochłaniam je w mig. troszkę dobijające są powtarzające się hasła, ale cóż zrobić jak ochota na rozwiązywanie jest przemożna. Dużo mi tez dają gry przygodowe w języku angielskim-rewelacyjnie ćwiczy się słownictwo i pisownię. A tak poza tym to na co dzień pamięć ćwiczę, jak mam spamiętać listę zakupów (nie zapisuję i nie chomikuję kartek po kieszeniach) ;p

2014-04-13 17:36

Jeśli chodzi o mnie, to uwielbiam wszelkiego rodzaju krzyżówki i gry logiczne. Mamy z mężem książkę Joe Camerona "500 łamigłówek, zagadek logicznych i testów IQ" i lubimy sprawdzać siebie nawzajem :P Kupiłam też ostatnio sudoku, ale jakoś się wkręcić nie mogę (a wokół mnie masa maniaków na punkcie sudoku).