Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1478 Wątki)

Trening pamięci

Data utworzenia : 2014-04-13 17:26 | Ostatni komentarz 2017-07-31 23:35

Proud Mommy

3744 Odsłony
28 Komentarze

Naukowcy uważają, że aktywność umysłowa zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Stąd pytanie: ćwiczycie swoją pamięć? Jeśli tak, to w jaki sposób?

2017-07-31 23:35

Przeważnie tak reaguje. Przyzwyczaił się już. ;)

2017-07-31 22:40

MAM w nerwach często zapominamy różnych rzeczy bo wtedy jesteśmy jak w amoku. Mam nadzieję że mama zrozumie że się o nią martwisz. Super że mąż ze śmiechem podszedł do sytuacji Twojego roztargnienia

2017-07-31 11:21

Ja wczoraj jak wychodzilismy z domu posprzeczałam się przez tel z mamą nie rozumie, że się o nią martwię ech.... no i zapomniałam siatki z domu, a klucze zostawiłam w zamku. Mąż je wziął daje mi i mówi "trzeba było zostawić otwarte" śmiał się.

2017-07-30 19:32

ja rozwiązuje sudoku i krzyżówki :):) chociaż i tak muszę sobie wszystko zapisywać bo moja skleroza w ciąży potęguje hihihi

2017-07-30 19:24

Fajne, dziękuję. Ale to ja mam problem ;)

2017-07-30 17:09

Gra w memory. Odwrócone karty rozłożone w przypadkowej kolejności. Odkrywa się tylko dwie karty w jednej turze. Trzeba zapamiętać gdzie leżą i jak najszybciej zebrać je w pary. Można wziąć jakieś przedmioty, np. książkę, kubek, ramkę ze zdjęciem itd. Ułożyć je w jakiejś kolejności, pozwolić dziecku się im przyjrzeć. Następnie dziecko odwraca się, a Ty zmieniasz miejscami jakieś przedmioty, albo jakiś zabierasz. Na początek np. przestawiasz książkę na miejsce kubka i dziecko musi zgadnąć co się zmieniło, albo chowasz jeden z nich i musi zgadnąć czego brakuje. Inną opcją, podobną do tej drugiej jest zabawa w "Zgadnij co nie pasuje". Bierzemy różne przedmioty, rozkładamy je w rzędzie. Kiedy dziecko zamknie oczy, lub się odwróci to zabieramy jeden z nich i dodajemy coś, czego nie było. Np. mamy książkę i portfel. Chowamy portfel ale na jego miejscu kładziemy coś, czego dziecko nie widziało (jakieś pudełeczko, cokolwiek). Dziecko musi odgadnąć która rzecz nie pasuje i co było zamiast niej. Jest też zabawa, do której będą potrzebne wydrukowane różne (najlepiej animowane) postacie. Muszą się różnić od siebie, to jest najważniejsze. Dajemy dziecku taki obrazek, musi przez chwile się przyjrzeć. Później zabieramy ten obrazek i dziecko musi opisać jak najwięcej szczegółów (czy to był chłopak czy dziewczyna, w co był ubrany, jaki miał kolor włosów, oczu, jakie miał buty) Można podawać coraz trudniejsze obrazki, z coraz większą ilością szczegółów, typu okulary, naszyjnik, torebka, wąs czy broda.

2017-07-29 18:13

Odświeżam wątek. Macie jeszcze jakieś sposoby? Zaczynam zauważać u siebie syndrom braku czytania książek. Brakuje mi słów, mówię "weź ten, no leży tsm obok tej. "

2014-04-29 15:09

Ja rozwiązuję sudoku i gram ze starszą córką w memory na min. 40 par, jak mamy czas to więcej. Lubię też programy o trenowaniu czy oszukiwaniu mózgu na discovery czy bbc knowlege. Zapamiętuję też nr telefonów najbliżych ;D