Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Jak obniżyć temperaturę w pokoju Maluszka

Data utworzenia : 2014-03-09 17:06 | Ostatni komentarz 2014-12-15 22:03

Zuzia

2994 Odsłony
10 Komentarze

Witam wszystkie Mamy :) Jak powszechnie wiadomo, temperatura nie powinna przekraczać 21 stopni, jednak u mnie osiąga nawet 24 pomimo zakręconych wszystkich kaloryferów, a ja nie mogę nic z tym zrobić... Sytuacja wygląda tak: mieszkamy w wieżowcu na pierwszym piętrze, więc rury od CO są bardzo grube, żeby ciepło docierało na ostatnie piętro. Rury biegną przez trzy z czterech pomieszczeń w mieszkaniu (kuchnię, łazienkę i pokój główny). Pomimo tego, że Marcelinka śpi w sypialni, jednak nawet tam temperatura nie spada poniżej 22 stopni. Wietrzę mieszkanie codziennie przez kilka godzin, mam zawsze uchylone okno w kuchni, a po powrocie ze spaceru nie rozbieram Małej od razu, tylko otwieram na oścież okno w sypialni. Mimo to po 20-30 minutach po wietrzeniu nie ma śladu... Czy macie jakieś sposoby, żeby temperatura była niższa? Jedyne co udało mi się zrobić, to zakupiłam nawilżacz i staram się lekko ubierać Marcelinę (body + spodenki lub pajac) Każda rada będzie na wagę złota :)

2014-03-09 17:25

24 * w pomieszczeniu to nie jest tragedia ..my mamy 23 i jest idealnie ;) Jesli naprawde jest Wam za cieplo to rozczelniaj okna ..uchylanie na cała dobe to za duzo ale rozszczelic jaknajbardziej mozesz :) Latem bedziesz wygrana ...chłodno ..a ja na 4 pietrze i prosto w okna bedzie grzac :)

2014-03-09 17:16

Zuzia zajrzyj do tego wątku http://lovi.pl/pl/forum/15/1328/1 Od siebie mogę dodać, że zawsze można zostawić okna na mikrouchyłach a nie zamknięte na szczelnie. Ponadto w nocy jeśli grzejniki są ciepłe, można położyć na nie mokry ręcznik albo pieluszkę tetrową.