Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1539 Wątki)

Apel

Data utworzenia : 2013-01-23 15:54 | Ostatni komentarz 2013-07-05 20:19

P.Janik

3735 Odsłony
12 Komentarze

Może to i nie miejsce na takie apele ale cóż... Byłam oddać dzisiaj krew na próbne badanie czy można wytwarzać z mojej krwi immunoglobulinę. Chwilę musiałam poczekać i słuchałam rozmowy pielęgniarek jakie braki są zapasach krwi.... Krew można oddawać pół roku po porodzie, więc jeżeli nigdy tego nie robiłyście może warto poświęcić chwilę? Nigdy nie oddawałam krwi przed porodem, jakoś mi nie było po drodze i nie miałam potrzeby. Nie myślałam w tym aż do momentu gdy mojemu synkowi groziła całkowita transfuzja krwi i lekarze musieli zdobyć dla niego naprawdę duża ilość bo nie było wiadomo jak się sprawy potoczą... Na szczęście obyło się bez transfuzji jednak co by się stało gdyby tak jak ja miał bardzo rzadką grupę krwi i lekarze nie mieli by do niej dostępu? Można też oddawać osocze, jest to bardziej czasochłonne ale w Polsce płatne. Może to że za to płacą kogoś zmotywuje ;) Trzymajcie kciuki za wyniki badań ;)

2013-07-05 20:19

również oddaję krew, a raczej regularnie oddawałam przed ciążą, chociaż ważę ledwie 50kg i łapie się na granicy;p noście w portfelu informacje, ze zgadzacie się na pobranie narządów po śmierci, bo po co wam one...? i zapiszcie się do Banku dawców komórek macierzystych to również Was nic nie kosztuje, a może uratować życie :)

2013-02-25 10:34

Ja przed ciąża regularnie oddawałam krew teraz niestety jeszcze muszę trochę odczekać ale z pewnością do tego wrócę ponieważ ja nic nie tracę a taki gest może komuś uratować życie.

2013-02-25 00:28

Ja z powodu zarażenia chorobą przy operacji ratującej mi życie 21 lat temu, nie mogę oddawać krwi. Ale dziękuję za tą krew potrzebną przy tamtej operacji jak i przy cesarce jak rodził się mój synek. Bez osób które to zrobiły pewnie by mnie tu nie było. Mój wujek jest honorowym dawcą krwi i jestem z niego dumna. :)

2013-01-29 21:55

Mój mąż oddaje systematycznie od 10 lat, mój dziadek za zycia oddawal i mal nawet taką kartę upoważniającą do zniżki na leki, mój brat oddaj od dwóch lat. Wszysccy mamy A (mąż 0+) zostaje tylo mi iśc i oddać. Najgorszy ponoc pierwszy raz, potem chodzi się chętnie.

2013-01-28 21:58

A ja chciałam tu bardzo podziękować WSZYSTKIM OSOBOM, które oddają krew czy osocze. Jestem cudem uratowana po zapaleniu otrzewnej (perforacja jelita w czasie pierwszego porodu- nie zdiagnozowany guz), otrzymałam 8 worków osocza i 6 worków krwi. Ilość mówi sama za siebie. Każdego dnia modlę się za krwiodawców a moja wdzięczność jest niewysłowiona.

2013-01-23 21:55

1. Rejestracja: Po przybyciu do punktu poboru krwi wypełniamy kwestionariusz. Konieczny jest dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL i adresem zamieszkania 2. Pracownia analiz lekarskich lub stanowisko do badania poziomu hemoglobiny: badanie poziomu hemoglobiny przy użyciu wyłącznie sprzętu jednorazowego, odczyt w ciągu 3 minut 3. Gabinet lekarski: ocena informacji zawartych w wypełnionym kwestionariuszu dla dawców krwi wywiad lekarski badanie przedmiotowe uwzględniające wyniki pomocniczych badań diagnostycznych kwalifikacja do oddania krwi 4. Uzupełnienie płynów w organizmie: od momentu zakwalifikowania do poboru krwi, uzupełniamy płyny w organizmie. Dawca otrzymuje wodę mineralną do spożycia 5. Stanowisko do oddawania krwi: oddanie 450 ml krwi do jednorazowego pojemnika plastikowego z płynem konserwującym 6. Krótka regeneracja sił. Po oddaniu krwi, dawca przez moment pozostaje na miejscu celem regeneracji sił. Każdy dawca opuszczając punkt poboru krwi otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. - 8 tabliczek czekolady 7. Na prośbę Dawcy wystawiane jest: zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w pracy, uczelni, szkole wypłacany jest zwrot kosztów poniesionych na przejazd do najbliższego Punktu Krwiodawstwa w przypadku oddania krwi na rzecz danego pacjenta istnieje również możliwość otrzymania stosownego zaświadczenia potwierdzającego objętość oddanej krwi legitymacja HDK kopia wyników badań

2013-01-23 21:52

a ile tej krwi pobieraja? ja bym musiala jeszcze 2 mie. poczekac. trzeba robic wczesniej jakies badania?

2013-01-23 20:00

czytałam od dawna , ale natrafiłam gdzieś na komentarz chyba w wątku przedstawmy się ,że prowadzisz bloga i nabrałam pewności , że to na pewno Twój:)