Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Perfekcyjna pani domu

Data utworzenia : 2013-12-03 14:31 | Ostatni komentarz 2014-11-23 15:53

Proud Mommy

23074 Odsłony
221 Komentarze

Dziewczyny, podzielcie się swoimi sposobami na różnego rodzaju bolączki typowej gospodyni domowej (plamy, odbarwienia, etc.) :)

2013-12-20 11:26

Na plamy to najlepiej letnia woda i mydło i to szybko :) Ale ja nam sposób na to jak wyczyścić szybko suszarkę do naczyń, taką plastikową. A mianowicie należy zalać ją octem na 15 minut i potem po prostu umyć, wygląda jak nowa. Fakt, że troszkę w domu śmierdzi, ale da się wywietrzyć.

2013-12-07 14:27

na plamy szare zwykłe mydło pollena lub 100 plam ta sama firma.pocieram plamę i zostawiam na chwilkę.Smar też zejdzie.Do prania chusteczka wyłapująca kolor.Blaty w kuchni przecieram woda z octem,nalewam do pojemnika po płynie do szyb,Szyby,lustra też tym myje.Ocet szybko wyparuje nie czuć w domu jest bakteriobójczy.WC można spryskać polecam.

2013-12-04 17:30

ah przypomniał mi się sposób na "wyciągnięcie" nieładnego zapachu z piekarnika czy lodówki. trzeba tam wstawić miseczkę z sodą oczyszczoną, pochłania wszelkie aromaty

2013-12-03 15:27

Basiu, u mnie na plamy z marchewki czy jabłuszka pomagało albo mydło Bambino, albo dr. Beckmann - warunek, to by plamy nie były zleżały, bo tych już nie ruszy żadne z nich. Najlepiej namoczyć, natrzeć mydełkiem, zostawić na parę chwil i potrzeć. Czasem trzeba kilka razy :)

2013-12-03 15:05

dla mnie na każdą plamę sposób jest jeden- szybko zalać niemieckim Persilem w żelu :) nawet stare, zaprasowane plamy ze śpioszków które dostałam zeszły, do tego ubrankom wróciła biel- oczywiście potem były namaczane, płukane i jeszcze dwa razy prane w delikatnym płynie dla niemowląt. Sprałam też persilem smar rowerowy z nowiutkiego plecaka- śladu nie ma :) a do torebki na wyjścia polecam Ariel w pisaku lub Beckmann- na imprezach uratował niejedną sukienkę i koszulę, wystarczy natrzeć plamę i odsączyć chusteczką, i bawić się dalej :) rozpuszcza plamy z owoców,tłuszczu, soków i wina, rewelacja! beckmanna można kupić w naszych drogeriach, pisak z Ariela kupowałam w Austrii więc może jest szansa że będzie w niemieckich drogeriach plamy z samego pisaka (nawet permamentnego markera) czyści się lakierem do włosów- trzeba psikać i odsączać aż plama zniknie :) chętnie poczytam o wywabianiu plam z marchewek i jabłuszek bo w tym jeszczenie mam doświadczenia :)