Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Nasz serwis - gorąca prośba o pomoc

Data utworzenia : 2013-10-08 21:34 | Ostatni komentarz 2015-11-24 15:54

Redakcja LOVI

10140 Odsłony
84 Komentarze

Kochani, Duża część z Was jest z nami od początku, czyli od stycznia tego roku, a część dołączyła niedawno. Ale większość jeszcze pamięta w jaki sposób do nas trafiła:-) Bardzo zależy nam na tym, by nasz serwis był zarazem funkcjonalny i prosty w obsłudze jak również bogaty w wiedzę merytoryczną i bardzo pomocny przyszłym i początkującym rodzicom. Dlatego Wasza wiedza, spostrzeżenia i SZCZERE opinie są dla nas ogromnie ważne. Czekamy z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi. Postaramy się sprostać Waszym oczekiwaniom. Dla osób, które podzielą się wyczerpująco i szczerze swoimi spostrzeżeniami przygotowaliśmy miłe niespodzianki:-) Pamiętajcie, to nie konkurs piękności, ale kawa na ławę. Dlatego prosimy Was o odpowiedź na poniższe pytania lub przynajmniej na wybrane z nich: 0) co Was skłoniło do odwiedzenia po raz pierwszy naszego serwisu 1) czy gdy trafiliście do naszego serwisu, łatwo było Wam odszukać informacje, których poszukiwaliście? 2) czy według Was nawigacja w serwisie jest przyjazna i umożliwia łatwe odszukanie informacji i poruszanie na stronie? 3) Czy łatwo Wam odnaleźć wszystkie artykuły z poszczególnych sekcji? 4) czy korzystaliście z wiedzy w postaci filmów? Łatwo było je odnaleźć? 5) czego obecnie najczęściej szukacie w naszym serwisie? w jakim celu najczęściej wchodzicie na nasz serwis? 6) czy prezentacja treści na stronie głównej serwisu jest czytelna? 7) jak oceniacie nasz serwis w porównaniu z innymi z których najczęściej korzystacie? 8) Co jest najmocniejszą stroną naszego serwisu? 9) Co jest najsłabszą stroną naszego serwisu? 10) gdybyście mieli ocenić estetykę naszej strony od 1 do 10, ile punktów byście przyznali? 11) gdybyście mieli ocenić bogactwo i wartość merytoryczną treści od 1 do 10, ile punktów byście przyznali? 12) Czy według Was proponowane narzędzia na stronie (kurs karmienia piersią, kalendarz ciąży, pomoc laktacyjna, kalendarz aktywnego rodzicielstwa, schematy żywienia) są łatwo dostępne i dla Was przydatne? Bardzo liczymy na Waszą pomoc:-) Redakcja LOVI

2013-10-08 23:15

0. Pierwszy raz dowiedziałam serwis Lovi będąc jeszcze w ciąży. Kompletowalam wyprawkę dla malucha i w gazecie M jak mama zobaczyłam wasza reklamę butelek i smoczkow. Chciałam dowiedzieć sie czegoś wiecej ;) 1. Na początku trochę sie gubilam, nie wiedziałam czy pytanie o zabkiwaniu znajdę w zdrowiu czy może w kategori niemowlę. 2. Nawigacja jest dość prosta choć bardzo przydało bysie jej odświeżenie 3. Nie. Szczególnie uciążliwe jest szukanie czy dany wątek sie nie powtarza 4. Nigdy z nich nie korzystałam i szczerze nie mam pojęcia gdzie są 5. Jeśli czas mi pozwala na forum jestem codziennie. Loguje sie ze swojego telefonu ( dużym ułatwieniem byłaby aplikacja do pobrania). Loguje sie by uzyskać niezbędnych informacji potrzebnych mi w danym momencie. Tylko mamom z tego forum zaufalam 6. Jest dość czytelna 7. Najbardziej przypadł mi do gustu. Lubię estetykę tu panująca 8. Mocna strona jest możliwość uzyskania odpowiedzi od eksperta. To tak jak prywatny specjalista na wyłączność 9. Chętnie zadadalabym pytanie do ginekologa fajnie by było gdybym mogła zrobic to poza forum. I myślałam o wiadomościach prywatnym pomiędzy forumowiczkami 10. 8 11. Bardzo przydatne ! ;) korzystałam z kalendarza ciąży

2013-10-08 22:54

0) Weszłam na te forum, ponieważ przeczytałam gdzieś informację, że powstaje nowe forum dla mam i kobiet w ciąży. Skusiła mnie też informacja o konkursie, w którym można wygrać nagrody. Nie ukrywam jednak, że widok rankingu ostudził mój entuzjazm. Jestem przeciwnikiem tego typu konkursów. Uważam za żenujące sztuczne nabijanie sobie głosów. No, ale ten problem mamy już rozwiązany :) 1) Na początku bywało różnie. Obecnie dzięki lupce wyszukiwanie informacji jest już łatwiejsze. 2) Wyszukiwarka pomaga odnaleźć informacje, ale czasem można pogubić się w znalezieniu konkretu. 3) I tak i nie. Wybierając interesujący mnie dział z panelu na górze robi się mały bałagan (wyświetla się jeden artykuł, potem następuje część z filmikami i dopiero po niej pojawiają się kolejne artykuły z działu). Łatwiej jest odnaleźć się w artykułach wchodząc na stronę główną i tam wybierając przy pierwszym wyświetlającym się artykule interesujący mnie dział, bo wtedy wszystkie artykuły w tym temacie zebrane są w jednym miejscu. (nie wiem, czy jestem zrozumiała :P). 4) Oglądałam. Podobnie jak w przypadku artykułów, łatwiej jest mi przerzucić wszystkie filmiki na stronie głównej, niż bawiąc się w szukanie konkretów po działach. Do tej pory korzystałam z filmiku dotyczącego karmienia butelką, bo karmienie piersią zakończyłam na początku mojego urzędowania na tym forum. 5) Obecnie chętnie korzystam z Kalendarza ciąży. Na forum jestem, żeby pogadać, ewentualnie dodać coś w wątkach tematycznych. 6) Całkiem czytelna. Może nagłówki w capslocku dałabym pogrubioną czcionką, żeby bardziej rzucały się w oczy. 7) Aktualnie serwis Lovi jest moim ulubionym. Dlaczego tak jest, należy przejść do kolejnego punktu. 8) Zdecydowanie wygrywa możliwość zadania pytania ekspertom. Ich wiedza, jak i rzetelność, którą prezentują w swoich wypowiedziach sprawiają, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości od razu wchodzę na forum i zadaję pytanie. 9) Najsłabszą częścią, oprócz wcześniejszego rankingu, jest w tym momencie FAQ. Dla niewtajemniczonych skorzystanie z poradnika nie musi być oczywiste. Poza tym, jak sama nazwa FAQ wskazuje, że oczekuje się listy krótkich pytań i zwięzłych odpowiedzi. Czytanie całych artykułów, by znaleźć odpowiedzi na parę pytań, nie jest zachęcające. Wręcz przeciwnie - skutecznie zniechęca i odstrasza. To ułatwiłoby życie: Przy sekcjach hasełko "NOWE", może jakieś podświetlenie lub coś innego, co sugerowałoby, że pojawił się nowy wątek. Łatwiej byłoby dotrzeć do nowości :) W moich ulubionych wyświetlanie się komunikatu o nowych komentarzach nie tylko do moich wątków, ale do wszystkich innych zaznaczonych jako ulubione (ale jak dobrze pamiętam, to jest to prośba nie do spełnienia, a szkoda :( ). Wiadomości prywatne - coraz bardziej odczuwam ich brak. 10) Lubię minimalizm, dlatego oceniam estetykę na 9. 11) Bogactwo i wartości merytoryczne oceniam na 10 (pomocne i zrozumiałe informacje, na bieżąco dodawane treści). 12) Tak. Treści pomocne, napisane w sposób zrozumiały. Mój hit to Kalendarz aktywnego rodzicielstwa!

2013-10-08 22:20

0. Trafiłam tu przez przypadek. Szukałam w internecie informacji o różnych firmach znanych mi z półek sklepowych bo przymierzałam się do kupna niekapka. 1.Bardzo łatwo, jednak jeśli nie znajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania najlepiej jest założyć osobny wątek lub poradzić się w Pogaduchach. 2.Ciężko sprawdza się czy dany temat już istnieje czy też nie. Czasem po kliknięciu w wyszukiwarce wyskakuje kilkanaście stron postów, które czasem ciężko przejrzeć i myślę, że stąd duble. 3.Łatwo- artykuły są wyszczególnione po wybraniu odpowiedniej sekcji. Duża czcionka nagłówków na plus!!! 4.Nie miałam pojęcia o ich istnieniu, dopiero jak pokazywałam mamie laktator wśród zdjęć znalazłam film o karmieniu. Strasznie żałowałam, że tak późno bo gdybym wcześniej go obejrzała oszczędziłoby mi to dużo stresu i kłopotów. Tak jak jest napisane Video szkoła karmienia tak samo powinno być w zakładce Rodzice VIDEO Poradnik aktywnego rodzica. A najlepiej gdyby filmiki były jeszcze gdzieś osobno wyszczególnione. Naprawdę nie zauważyłam ich. 5.Na początku było to podyktowane tym, że martwiłam się o synka, że nie je, że nie śpi itp. Chciałam zasięgnąć opinii jak największej liczby doświadczonych mam w konkretnej kwestii. Potem przyszedł czas, że zapragnęłam również podzielić się swoim doświadczeniem. Obecnie czy mam coś do powiedzenia czy nie to i tak wchodzę na forum. Stało się to moim przyzwyczajeniem, codziennym rytuałem. Koleżanki z forum nie są już anonimowymi paniami ale kimś bliskim z kim można się podzielić każdą myślą i spostrzeżeniem. 6. Oczywiście, że tak. Może z tymi filmikami to wina mojej malej spostrzegawczości, w końcu jest przecież obrazek z "play" pośrodku. 7.To pierwszy serwis tego typu z którego korzystam. Nigdy nie miałam na to czasu, poza tym uważałam takie wynurzanie się w necie za głupie :p Jakiś czas temu weszłam na stronkę Canpol Babies i muszę powiedzieć, że mniej mi się podoba. Nie zachęciła mnie jakoś może te mało czytelne komentarze pod poradami zawiniły. Widziałam jednak inne fora mimo, że nie udzielałam się nigdy na żadnym. Stronka Lovi i artykuły i forum są bardzo przejrzyste, łatwo się po nich poruszać. Nie wiem jak to określić ale nie męczą wzroku. Wchodząc na inne serwisy nie miałam ochoty się wczytywać w ich treść. 8.Właśnie przejrzystość, jasność, nie bombardujecie natłokiem informacji z każdego zakątka serwisu.Strona nie jest "nachalna" i przepełniona treścią. Oprócz tego mocną stroną są kobietki, które się udzielają na forum- nie ma żadnych trolli czy osób nieżyczliwych i siejących zamęt. Rzetelne informacje prosto z serca. Możliwość skonsultowania pytania z ekspertem- fantastyczna sprawa!!! Obecność położnych, które wspierają cennymi wskazówkami i doświadczeniem. Produkty do testów wspaniała możliwość zapoznania się z marką Lovi. 9.Fajnie by było gdyby można było z Waszej stronki zamawiać produkty Lovi. Czasem w sklepach jest deficyt. A z zamawianiem przez internet różnie bywa. W zakładkach zaznaczonych jako te pod okiem eksperta brakuje mi Zdrowia i Diety. Chciałabym móc też w tych kwestiach zwrócić się bezpośrednio do osoby eksperta.. 10. dziesięć + 11. dziewięć- poproszę więcej artykułów. 12. Kalendarz ciąży działa tylko do ukończenia roku :( Nie wiem gdzie jest schemat żywienia, nie widziałam go w Narzędziach. Mam nadzieję, że nie przesłodziłam ale naprawdę jesteście dobrzy w tym co dla nas mam i naszych pociech robicie!!! Dzięki, że jesteście. Jak mi się coś nasunie to nie omieszkam dopisać :) Pozdrawiam, Marta

2013-10-08 22:17

Droga redakcjo ciekawe pytania ;) z miłą chęcią udziele na nie odpowiedzi 0 - Z ulotkami Lovi wszelkiego rodzaju zetknełam sie dużo wcześniej, jednak na stronę trafiłam gdy mała miała ponad rok czyli coś ok styczeń-luty 1- bez problemu poradziłam sobie z wyszukaniem informacji jakich szukałam, ale dodatkowo miło zaskoczyło mnie to ze na forum są dostępni specjaliści, którzy rownież często zaglądają na forum i udzielają wszelkich cennych informacji. 2,3- jak dla mnie strona przygotowana bardzo fajnie i przemyślanie, ułatwieniem jest również opcja szukaj w razie problemu można szybko wyszukać temat którego potrzebujemy 4- z filmów nie korzystam z racji tego, ze zazwyczaj jestem przy komputerze kiedy mała śpi, wówczas nie odtwarzam żadnych filmów aby nie obudzić małej, słuchawek nie uznaję z racji tego, ze nie słyszałabym małej. 5- na forum przebywam codziennie od pewnego czasu, lubię przebywać tutaj z wami, mozna się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy na różne tematy. 6- uważam ze jest jak najbardziej czytelna, 7- bardzo rzadko korzystam z innych serwisów a to za sprawą tego, ze mój czas na komputer jest ograniczony wówczas mam niezbyt wiele czasu na przesiadywanie przed komputerem, gdy zasiąde na waszym forum zanim się zorientuje mój limit jest wykorzystany ;) 8- najmocniejsza stroną uważam że są porady specjalistów jak i expertów nas matek , kiedy szukałam nieraz odpowiedzi na różne pytania tutaj z łatwością można je uzyskać 9- najsłabsza strona... póki co nie przychodzi mi nic do głowy 10 i 11- bardzo fajna przejrzysta strona, jak dla mnie nie zmieniłabym chyba nic nie przyznam punktacji bo gdy to zrobie powiecie, ze się podlizuje;) 12 - jakiś czas temu korzystałam z tego typu kalendarzy jednak przyznam się ze nie były to ze strony Lovi , kalendarze otrzymałam wówczas wraz z ulotkami i nie przesiadywałam zbyt długo na komputerze z racji braku czasu dopiero, gdy mała była starsza a jej rytm dnia bardziej się uregulował miałam czas na spokojne wypicie kawy przy komputerze;) Pomyślałam, ze zedytuje posta i dodam kilka myśli które chodzą mi po głowie, co mogło by ułatwić nam korzystanie z forum;) o wiadomosciach prywatnych dziewczyny wspominały już kiedyś, ciekawa opcja która by zapewne ułatwiła kontakty miedzy użytkownikami którzy chcą się skontaktować między sobą (nie publicznie) Fajną opcją byłby czat miedzy użytkownikami, a jeśli czasami byłby taki czat z expertem Lovi było by super, Jedno co czasami jest meczące na form to to iż po zalogowaniu nie zawsze wiadomo w których watkach pojawiły się nowe komentarze, gdyby takie wątki były zaznaczone na inny kolor (np. Lovi) po zalogowaniu, byłoby łatwiej trafić na wątki z nowymi komentarzami, podobnie jeśli chodzi o nowe Tematy. Ciekawą opcją było by wprowadzenie kalendarza dla dzieci powyżej roku 2lat życia, wiekszość kalendarzy jest to roku śledzenie ciąży rozwuj malucha. ciekawą opcją było by przy profilu informacją którą mama ma dziecko w jakim wieku lub po prostu linijki wiekowe, pisze o tym dlatego, ze czasami czytając opinie różnych mam lubię wiedzieć ktora mama ma w jakim wieku dzidzie wiec również jakie doswiadczenie, czy oczytane czy już przeżyte na własnych doświadczeniach.