Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1539 Wątki)

pierwsza noc poza domem

Data utworzenia : 2013-09-14 22:19 | Ostatni komentarz 2013-10-05 16:01

mamabasia

2904 Odsłony
9 Komentarze

zastanawiam kiedy jest najlepszy czas żeby zostawić dziecko u babci na noc ?

2020-02-10 16:00

Zależy jak na to patrzeć :) 

Znajome moje przyzwyczajały do zostawiania u babci na noc od razu gdy przeszły maluchy na butle (niektóre miały mięsiac a inne rok czasu). Z perspektywy myślę że im szybciej tym lepiej. Wygodniej dla mam nawet ze w razie w mogą zostawić dziecko i nie martwić się że to pierwszy raz.

2013-10-05 16:01

chyba poczekam z tą pierwszą nocą do następnego roku mamy wesele to będzie okazja żeby córeczkę zostawić u babci ;)

2013-09-28 18:51

No właśnie różne dzieci różnie reagują. Dla niektórych nie ma problemu zostać u dziadków, a inne wpadnå w histerię. To też zaležy od wieku dziecka i tego na ile jest przywiązane do dziadków. Jak maluch widzi dziadków od święta to trudno oczekiwać, że chętnie zostanie na noc u nich. Mój mąż np. nie lubił zostawać z babcią, dla mnie nie byļo problemu, a moi siostrzeńcy od najmłodszych lat uwielbiali być z babcią. Ich babcia to istny anioł, co to dzieciom nieba przychyli i nie zna słowa nie :-)

2013-09-28 16:55

Nasza córka była jeden raz na noc poza domem, jak miała 8,5 miesiąca. Było dobrze, dopóki mała nie obudziła się. Jak tylko dostrzegła brak mojej osoby, to dała w taki ryk, że po mnie teść przyjeżdżał i musiałam lulać ją na nowo. Teraz nikt nie chce podjąć się opieki nad nią :P

2013-09-25 22:14

No właśne to różnie jest. Córka mojej siostry dopiero teraz kiedy ma 6 lat decyduje die na nocowanie poza fomem. Wczesniej tylko u siebie w łóżku potrafiła zasnąć i cały czas pytała gdzie mama. Ja nie wyobrażam sobie pierwszej nicki bez córki, ale wiem że przyjdzie taka pora chociaż przypuszczam że tak jak piszą dziewczyny będę ją odkładać na później. Za rok mamy wesele u kuzyna i już dziś zastanawiam się jak ja sobie poradze z odseparowaniem na noc mojej córki. Myślę, że najtrudniej zrobić ten pierwszy krok.

2013-09-25 10:40

Dokładnie Gonia, ja też cały czas tą granicę przesuwam. Najpierw myślałam, że jak dziecko przejdzie na stałe pokarmy to spokojnie zostawimy je dziadkom i sobie gdzieś wyjdziemy. Potem stwierdziłam, że lepiej poczekać do skończonego roczku. Okazuje się, że mały budzi się w nocy na cyca więc postanowiłam, że pierwsza nocka będzie jak już przestanę karmić czyli za jakieś 4 miesiące. Tylko wiecie to wypadnie zimą, lepiej do lata poczekać, a to już blisko do 2 lat :p

2013-09-24 21:39

14 miesięcy to już czas. Im dłużej się czeka, tym trudniej dla wszystkich – dziecka, mamy i babci. Daj się wykazać babci, a Ty i Twój partner wybierzcie taką rozrywkę, żebyście nie mieli czasu myśleć o dziecku.

2013-09-16 16:07

moja Madzia ma 14 miesięcy