Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Kolczyki

Data utworzenia : 2017-11-04 09:00 | Ostatni komentarz 2018-01-12 17:39

J.Swierczewska

3473 Odsłony
87 Komentarze

Nie wiem czy w dobry dzial, ale zaryzykuje. Powiedzcie mi co myslicie o przekluwaniu uszu polrocznej dziewczynce? Czy waszym zdaniem lepiej przekluc jak jest male i nie pamieta, czy moze poczekac i dac dziecku wybor? Moja matka strasznie nalega, mowi ze ja tez mialam przeklute przed rokiem. Ale sama nie wiem czy to taki dobry pomysl. Chyba to moja corka powinna zadecydowac czy chce kolczyki czy nie.

2018-01-12 17:39

U mnie jedna taka osoba jest w rodzinie. Rodzinę swoją założyła ale po czasie jej partner nie wytrzymał i odszedł. Najgorsze jest to że widzi winę tylko w nim.

2018-01-12 11:17

Oj ja tez je niestety znam. To przykra sprawa.

2018-01-12 11:12

J.Swierczewska niestety znam kilka takich przykładów już z dorosłego zycia. takie osoby najczęściej nie są w stanie założyć własnej rodziny, tak są uzależnieni od rodziców...

Konto usunięte

2018-01-05 12:33

Rodzice decydują w kwestii bezpieczeństwa dziecka, nie pozwolę dziecku robić rzeczy niebezpiecznych, podczas których może zrobić sobie krzywdę bo to jest moje zadanie, moja rola. Co do innych kwestii powinniśmy pomagać dziecku poznawać świat i się go uczyć, uczyć często na błędach, a jak wiadomo najlepiej uczymy się na własnych :) Więc nie ingerujmy w ciało naszego dziecka, jeśli nie wymaga tego dbanie i troska o jego życie i zdrowie, a we wszystkich innych aspektach życia bądźmy obserwatorami, zdolnymi w każdej chwili wkroczyć pomóc, bądź służyć radą :) zgadzam się z wami, nie wychowujmy życiowych sierot...

2018-01-04 09:02

Takie zachowanie nie jest dobre dla dziecka. Rodzice nie widzą w tym nic złego. Dziecku później jest się ciężko odnaleźć w nowej sytuacji.

2018-01-03 11:22

Niekotrzy ludzie po prostu maja taki odruch ze wszystko co najlepsze dla dziecka to moze dac tylko rodzic. I wtedy sa takie takie kwiatki ze dziecko nawet samo nie moze powiedziec co chce zjesc bo rodzice decyduja... I prawda, ludzie potem nie potrafia sobie poradzic w zyciu i polegaja na rodzicach... A jak ich zabranie to swiata uczyc musza sie na nowo... Problem w tym ze maja juz po kilkadziesiat lat...

2018-01-02 14:07

Aneta z jednej strony na pewno będzie tragedia jak zabraknie kogoś bliskiego ale z drugiej strony może gdzieś wewnątrz dziewczyna poczuje jednak ulgę. Ja już to tutaj na forum gdzieś pisałam że taka nadopiekunczosc to jest najbardziej subtelna forma agresji w obec dziecka. Myślę że poniekąd dziewczyna już to czuje ze jest trochę zbiewolona przez rodziców. A co do kolczyków to jak dziecko już samo świadomie chce je mieć to już zupełnie inna bajka, nawet jak jest małe to w kwestii kolczyków akurat bym się zgodziła gdybym miała córkę i by chciała ale nieswiadomemu dziecku zadać ból bo ja mam takie życzenie to na pewno nie.

2018-01-02 01:50

Takie jest życie, że rodzice podejmują za dziecko decyzję. Ale znam wiele rodzin co tak jest do dziś dnia, a ich dzieci mają po 30 pare lat. Każdą decyzję podejmują za swoje dorosłe dzieci. Albo niektórzy rodzice tak wychowują dzieci, że sami za nie odpowiadają. Na przykład ja nie znam głosu mojej kuzynki bo o co bym się nie zapytała to ciocia za nią odpowiada. Dziewczyna chodzi już na studia i dopiero zaczyna się buntować. To jest dla mnie nie do pojęcia. Jak takie dziecko ma sobie poradzić jak zabraknie rodziców. Dla takiego dziecka to będzie tragedia.