Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1539 Wątki)

Dzienna dawka witamin

Data utworzenia : 2013-09-08 08:04 | Ostatni komentarz 2013-09-09 09:21

Kaajkaa

4060 Odsłony
13 Komentarze

hej dziewczyny, mam problem nie związany z dzieckiem. Z racji tego, że dziś niedziela do lekarza nie zadzwonię. Zamierzam zrobić to jutro ale może któraś z Was wie (może spotkała się z taką sytuacją). Zarzywam 4 rodzaje leków. Każdy z nich ma zbiór witamin. Okazuje się, że witaminy w nich zawarte są niektóre takie same. Tym sposobem przyjmuje 3x wit B6, dwa razy witamine C i kawas foliowy . Czy jeśli będę brała 200% dawki dziennej porcji witamin może mi się coś stać? Powinnam odłożyć jakiś lek? Są to w zasadzie tylko witaminki (Multiwtamina, Magnez z witaminą B6 i lek na włosy bo wypadają mi garściami) więc nie jest to coś co brać muszę koniecznie. Ale boje się, że przedawkuje witaminy jak koltwiek dziwnie to brzmi.

2013-09-08 15:36

niby tak. jak tak poczytałam co dostarczają warzywa i owoce jakie jadam to miltiwitamine moge sobie podarować. zostawie jedynie magnez i tabletki na wypadanie włosów bo akurat tego co tam jest nie zastąpię owocami.a stosuje je już dwa tygodnie i widzę dużą różnicę wiec nie chce odstawiać.

2013-09-08 10:03

Kaajkaa lepiej podpytaj lekarza bo 200% dziennej dawki witaminy to za dużo. Poza tym jedząc owoce i warzywa też dostarczasz witaminy i do tego jeszcze masz suplementy witaminowe... Przedawkowanie witaminy c może skutkować powstawaniem kamieni nerkowych, nie polecam- ból porównywalny do porodowego.

2013-09-08 09:33

maja zupełnie inny zasob witamin. tylko c i b6 sie pokrywa.

2013-09-08 09:29

Niedobór witamin jak i nadmiar objawiają się w zasadzie bardzo podobnie, kwas foliowy z tego co wiem nadmiar się wydaje wraz z moczem wit C? u mnie nadmiar tej witaminy ujawnia się wysypem AFT w buzi myślę, ze zbyt dużo przyjmujesz wszystkiego na raz bardziej skupiłabym się na jednych witaminach + większa porcja swierzych owoców i warzyw a dopiero po miesiącu czy dwóch ( bo zazwyczaj wtedy widać już poprawę)zmieniła na inne skoro np. nie ma poprawy

2013-09-08 08:35

Ale jeśli mają mniej więcej ten sam zasób witamin to po co brać aż tyle rodzajów. Witaminy też można przedawkować,ale trudno mi powiedzieć jakie miałyby być skutki uboczne.