Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Jak przekonać mamę do konta

Data utworzenia : 2018-04-02 09:31 | Ostatni komentarz 2018-04-12 21:31

Talura

722 Odsłony
11 Komentarze

Od paru miesięcy staram się przekonać moją mamę do konta internetowego... Jest aktywną zawodowo kobietą, nie ma problemów z obsługą komputera, ogólnie jest otwarta na nowości, ale kiedy przychodzi do rozmowy o koncie internetowym ma jakieś niezrozumiałe dla mnie opory... Ma rachunki w kilku bankach i traci wieki na odwiedzanie oddziałów (ze nie wspomne o noszeniu gotowki, ktore się z tym wiąze), naprawdę myślę, ze konto internetowe byłoby idealnym rozwiązaniem Zupełnie nie wiem o co może chodzić i jak ja przekonać...

2018-04-12 21:31

Ja długi czas próbowałam namówić mamę na zmianę banku właśnie ze względu na prowizję właściwie od wszystkiego za prowadzenie konta, za wypłaty z bankomatu i inne. W końcu dala się przekonać choć mi powiedziała, że tylko dlatego że ja jestem zadowolona aczkolwiek teraz nie ponosi żadnych dodatkowych opłat i jest ok

2018-04-11 16:06

Moja mama założyła konto również po długich namowach. Ale pokazałam jej wszystkie udogodnienia i się przekonała. Teraz namawiam ją do założenia konta... na portalu społecznościowym :)

2018-04-06 22:46

U mnie taka anty na konta i płatności internetowe jest teściowa ;) ona woli iść zapłacić do okienka, dostać kwitek i go zachować jako dowód wpłaty. Ma czarno na białym schowane w kopercie :)) Ale nie namawiam jej. Każdy jest inny i czasem warto to uszanować niż potem niepotrzebne kłótnie

2018-04-06 16:22

Kazdy ma jakies przeciwnosci co do roznych tematow, moze zapytaj czy nie myslala o tym zeby odciazyc sie troche od lataniny po bankach itd ? w jakis fajny sposob przedstaw jej ktores z kont. powiedz ze sama korzystasz (o ile tak jest), i, ze jestes zadowolona a dodatkowo nie marnujesz czasu ?

Konto usunięte

2018-04-06 08:39

Równiez jestem zdania,że mama jest osobą dorosła i powinna sama zdecydowac sie na to czy chce mieć konto internetowe czy nie. Konto internetowe to faktycznie o wiele większa wygoda korzystania,jednak nie zmusisz do tego mamy siłą. Jeśli mama będzie chciała to sobie założy. Jak na razie mozesz jej pokazać jak można z niego łatwo korzystać. I wskazać jej darmowe konta. Na przykład konto w ing banku śląskim: http://www.tanie-konto.pl/ing-bank/konto-z-lwem-direct-konto-osobiste/

2018-04-05 21:24

Uważam, że Twoja mama jest osobą dorosłą, która odpowiada sama za siebie i jeśli tak jest jej wygodnie, to nie powinno się za wszelką cenę namawiać. Jeśli chodzi o mnie jako o pracownika banku, to wymuszanie czegoś na kimś jest nieetyczne, jeśli się na coś nie zgadza, to trzeba to zaakceptować. Kazdy jest inny i każdy do szczęścia potrzebuje czegoś innego, a jeśliTwoja mama uważa, że nie chce takiego konta, to nie powinno się wywierać nacisków.

2018-04-03 07:56

A pytałaś ją dlaczego nie chce?

2018-04-03 06:50

Tak Jak napisałam. Dla wygody. Jej wygody. Wiele razy wcześniej namawiałam ją do wielu nowości i mama byla potem bardzo zadowolona i dziwiła sie,ze sama sie na to wcześniej nie zdecydowała. Nie wiem czemu nie chce konta.