Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

UTRATA STATUSU BEZROBOTNEJ A POBIERANIE KOSINIAKOWEGO

Data utworzenia : 2018-03-22 18:28 | Ostatni komentarz 2018-03-23 13:26

aniamamaali

919 Odsłony
9 Komentarze

Potrzebuję pilnej pomocy! Mieszkam w małym miasteczku razem z mężem i córeczką. Od maja pobieram kosiniakowe. Moje zameldowanie stałe jest 70km od miejsca zamieszkania, jednak tu mieszkam już 15 lat. Mąż i córeczka mają meldunek stały tutaj. Od 1.11 zmienił się mój adres zamieszkania o kilka ulic dalej ale jest to tylko na chwilę, więc tego nie zgłaszałam w Urzędzie Miasta. Od 1.05 znów przeprowadzka, jednak cały czas w tej samej miejscowości. Dziś dzwonił do mnie wujek, który mieszka pod adresem mojego zameldowania stałego. Na tamten adres przyszło pismo z Urzędu pracy w którym jestem zarejestrowana jako bezrobotna.W tym piśmie zmieszczono informację, że utraciłam status bezrobotnej z dniem 18.03.18 z powodu zmiany ZAMELDOWANIA (?) poza obszar działania tutejszego Urzędu Pracy. Oczywiście jutro pójdę wszystko wyjaśnić, bo adres zameldowania nie zmienił się od 15 lat... Jedynie adres zamieszkania się zmieniał... Czy w związku z utratą statusu bezrobotnego utracę również prawo do kosiniakowego? Przecież kosiniakowe dostaję na dziecko, które meldunek stały ma tutaj... Czy jest możliwość, że teraz będę musiała odczekać okres karny (o ile dobrze pamiętam pół roku)? Czy mogę od razu ponownie się zarejestrować?

2018-03-22 18:43

Poprawka - utrata statusu z dniem 18.LUTEGO a dowiaduję się dopiero teraz...