Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Jak odstawic malucha od cycucha

Data utworzenia : 2018-02-01 14:19 | Ostatni komentarz 2018-02-05 12:08

Sandra-26

1026 Odsłony
20 Komentarze

Jakie macie sposoby na odstawienie dziecka od piersi? Zrobilyscie to odrazu czy moze stopniowo? Marysia ma 13miesiecy i nie moze zyc bez cyca, nie uznaje smoczka ani butelki. Probowalam roznych metod przekonania do butelki niekapka czy kubka lovi 360° ale moja mała woli napic sie ze szklanki lub łyżeczki a chcialabym wprowadzić jej mleko modyfikowane i nie miec problemu z jego podaniem. Pomozcie moze ktoras mama ma metode, ktora sprawdzi sie rowniez u nas :)

2018-02-05 12:08

Powiem wam dziewczyny ze najpierw zakladalam karmic do roku.... Jak zwykle przedłużylo sie bo Marysia zachorowała pozniej ja i jeszcze na to wszystko nałożyła sie przeprowadzka. Ale teraz mam postanowienie ze do lata odstawie ja i jesli przestanie pic mleko nic sie nie stanie jak bedzie miała półtora roku bo starszy synek sam zrezygnował z mleka w tym wieku fakt bylo to mleko modyfikowane, ale za to przerzucil sie na krowie i pil kakao jadl jogurt, twarog itp.rzeczy z nabiału. Mam nadzieje ze z Marysia bedzie podobnie.

2018-02-04 22:41

U mnie corka teraz zaczyna powoli jesc obiadki ale i tak najleoiej smakuje jej mleczko z cyca i tez boję sie ze może byc ciezko...Zobaczymy ;)

2018-02-04 14:20

U mnie córka cały dzień przy cycu. Je zupki czy mleko, wodę czasami soczek z butelki. Ale cyc najlepszy. Lekarstwo na wszystko. Mojej córce będzie ciężko z piersi zrezygnować. Jest cycolina.

2018-02-04 09:25

Magros dokladnie sa takie dzieci ze z piersi poprostu zrezygnuja i juz.A tez sa takie dzieci co ciezko im odstawic piers i bez cyca ani rusz.Mam sąsiadkę co Karmila swoje dziecko do 6 roku zycia przychodzil po szkole i jadl cyca.Jejku tylko to bym nigdy nie chciala karmić.Moja ma pól roku i tak mysle cos po 1,5 roku ją odzwyczaić.Ale mysle ze nie bedzie tak ciezko bo czasami jak gdzies wychodze to mąż jej daje z butelki odciagniete i je bez problemu chociaz nie ukrywam ze z piersi to lubi najbardziej :-)

2018-02-04 09:01

Moja córka nie zaakceptowała zastępstwa, po odstawieniu piersi przestała pić mleko. Je kaszkę, jogurty, twarożek i moim zdaniem jest ok. Ale pierś odstawiłyśmy przed 2 urodzinami, więc to też co innego, gdy odstawiamy maluszka. Agusia, moja też taka była, z piersi zrezygnowała w sumie sama :) Po prostu nadszedł taki czas i już :)

2018-02-03 22:55

Dziecko musi poczuć, że z czego innego też jest dobre jedzenie. Nie tylko z piersi.

2018-02-03 18:51

Moja ma pól roczku i bez cyca ani rusz i obawiam sie ze też będzie ciężko! Staraj sie w dzien tak nie podawać piersi tylko w nocy jesli tylko chce a jak nie to rano i wieczorem.Ale z ta nakladka to dobry pomysl jeszcze tak jak piszesz ze córka z butelki tez nie chce pic to moze byc gorzej.Jak odciagam jej mleko to czasami podaje jej z butelko i pije.Ale smoczka też nie toleruje.Jesli poczuje ze z nakladki mleczko leci to moze będzie jej prościej odmówić cyca.Powodzenia!

2018-02-03 16:25

U mnie problemu nie było ale siostra juz cuda robiła żeby Julke odznaczać i solą smakowała i musztarda w końcu poszła po tabletki na wysuszenie. Mała wiedziała że nie leci czasem podchodzili żeby pocmokac albo złapać za cycku aż jej przeszło