Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1475 Wątki)

Remont w ciąży

Data utworzenia : 2018-01-01 21:59 | Ostatni komentarz 2024-03-27 10:16

tallan

2507 Odsłony
48 Komentarze

Właśnie zaczynam 8 miesiąc, a jednocześnie się przeprowadzamy, a więc i robimy remont. Oczywiście najchętniej bym brała udział we wszystkim, ale wiadomo- nie byłoby to najrozsądniejsze. Powiedzcie mi : czego unikać bardzo, a w jakich pracach mogę brać udział bez obaw o maluszka? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

2018-01-02 09:54

Przede wszystkim, tak jak napisała Agnieszka, nie powinnas mieć kontaktu z żadnymi farbami, lakierami itp. Najlepiej by było, jeśli to możliwe, żebyś na czas malowania i wietrzenia przeniosła się do kogoś. A z prac porządkowych to wiadomo, że te lżejsze, o podobnym natężeniu jak jesteś w stanie na co dzień wykonać i tez nie non stop, tylko na wolnych obrotach z przerwami na odpoczynek.

2018-01-01 23:38

Tallan ja akurat z mezem.przeprowadzalismy się na nowe mieszkanie z domow rodzinnych zebysmy tam mieszkali razem i bylam wlasnie ok. Koncem 7mc prawie ze w 8mc i takie rzeczy jak. Np. Podnoszenie nie za ciężkich rzeczy to robilam i sprzątania cale mieszkanie , wszystko rozpakowywalam, ukladalam sobie, i czasem robilam sobie przerwy na odpoczynek i robilam po trochę a do porodu mialam ok. 3tyg. Woec trochę czasu bylo a porod mialam planowana cc bralam magnez bo strasznie mialam twardy brzuch i ginekolog mowil zebym odpczywala i duzo pila , mialam tez malo wod plodowych a lekarz mówił ze jak sie bede przemeczac to mogę zaczac rodzic wczensiej a tego bym.nie chciała bo chcialam tez urodzić w styczniu synka a nie w grudniu;-) a cc mialam 2stycznia w planie i tak urodziłam przez cc;-) takze robic powoli, robić sobie przerwy , nie podnosic ciężkich rzeczy i robic sobie przerwy na odpoczynek i bedzie wszystko dobrze i gotowe do narodzin;-)

Konto usunięte

2018-01-01 23:26

Tallan, jestem w podobnej sytuacji. Tez teraz remontujemy, choc ja jestem w 5 miesiacu. Ale nim wszystko sie rozkreci to bedzie juz prawie koncowka. Ja staram sie brac udzial w zakupach, wybieraniu wszystkiego od podstaw, ale przyznam ze jest to baaaardzo meczace. Wczoraj tez bylismy w Castoramie gdzie spedzilismy 3 godziny moj kregoslup wołal już o pomoc. Tallan. Ja wspomnialam o remoncie mojej Pani doktor i POD ZADNYM POZOREM nie kazała wchodzic do pomieszczen gdzie bedzie malowane lub swiezo malowane. Zwiazki jakie znajduja sie w farbach podobno bardzo szybko wiąża sie z krwia i blyskawicznie przedostaja sie do Maluszka. Mowa tu nawet o 'zdrowych' farbach dla alergikow itp. Takze uwazaj z malowaniem. A przy ogolnych porzadkach tez sie nie przemeczaj. Sprzatanie wykonuj powoli o tez nie wszystko. Nie wchodz na zadne krzesla zeby cos zetrzec itp. Jednym slowem oszczedzaj sie. Popros tez o pomoc np. Mame, siostre, tesciową. Bedzie szybciej i lzej dla Ciebie.

2018-01-01 23:18

Kochana, ja na Twoim miejscu pod koniec ciąży odpuściłabym sobie prace związane z remontami. Wiadomo w domu zawsze jest coś do sprzątania i ja jestem taka, że nie usiedzę w miejscu i muszę coś robić, ale pamiętaj o tym, że każda z Nas jest inna i jedna do końca ciąży może robić dosłownie wszystko i nic jej nie będzie i dzidziusiowi też nie, a druga będzie odczuwać tego skutki przemęczy się raz, a potem może żałować tego, bo nie daj Boże będzie coś nie tak z Tobą albo z maluszkiem, lepiej sobie odpuścić i dać sobie spokój, a termin już coraz bliżej więc może lepiej nie ryzykować z tym remontem i lepiej odpoczywaj. Bo jak wiadomo możesz czuć się dobrze i góry przenosić wmówisz sobie, że zrobisz same lekkie prace, ale wtedy kusi żeby zrobić więcej i lepiej tego uniknąć. :) A teraz jesteś najważniejsza Ty i dzidziuś, Wasze zdrówko, pamiętaj o tym. :) ja teraz jestem też już przy końcówce i mąż mnie tak pilnuje, że praktycznie nic nie mogę robić, bo się martwi i nie daje mi się przemęczać,także Twój mąż powinien zrobić tak samo, a sam też da sobie radę Ty jedynie możesz usiąść i doradzić co i jak byś chciała, gdzie co zawiesić postawić, on to na pewno zrozumie, a Ty będziesz miała pewność, że nie "przeholujesz" z obowiązkami związanymi z remontem. :)

2018-01-01 22:48

Tallan tak naprawdę powinnaś jak najmniej robić. Ale to pewnie wiesz. Ja w 8 miesiącu jeszcze normalnie sprzatalam i w sumie nic sie mi nie stało. Napewno unikając noszenia ciężkich rzeczy tak jak pisze Agusia. Ja sobie wszelkie dekoracje w pokoju córki robiłem sama. Sama tez zlozylam sobie poleczke jak Maz był w pracy ale później sie nasluchalam od niego jak to nie powinnam nic robić.

2018-01-01 22:42

My robiliśmy remont właśnie pod koniec ciąży i mąż nie pozwalał mi na nic , czasem jak nie widział to ogarniałam śmieci . Lepiej sie nie przemęczać zwłaszcza że to już końcówka

2018-01-01 22:35

Najlepiej by było gdybyś jak najmniej sie przemęczała najważniejszy teraz maluszek. Napewno dobrze będzie jak unikniesz dźwigania ciężkich przedmiotow i nie za dużo sie schylaj. Mozesz na przykład pościerac pułki tylko nie za wysokie,bardziej takie porządki typu sprzątania. Ja pod koniec ciązy sprzątałam normalnie,Mylam podlogi,praktycznie wszystko tylko bardziej uważałam żeby nic ciężkiego nie dźwigać i za dużo się nie przemeczac.