Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Wstydliwy temat... glisty.

Data utworzenia : 2017-12-30 22:54 | Ostatni komentarz 2018-01-01 22:47

konto usunięte

3405 Odsłony
13 Komentarze

Witam. Zaczne od początku. 3 tygodnie temu 'kupilismy' za symboliczną złotówkę szczeniaczka. Natknęłam się na ogłoszenie zadzwoniłam wszystko ok, pani powiedziała ze pieski odrobaczone mają 7 tygodni i chce je wydac z racji tego że mieszka w bloku a jest ich 5 sztuk. Tydzień temu pies wydalił gliste... od razu pojechałam do weterynarza i kupilam tabletkę na odrobaczenie. Na różnych forach internetowych czytałam że te tabletki są słabe wiec podalam 1/4 tabletki od razu a za dwa dni znów taką dawkę. Mam 5 letnie dziecko w domu i straszliwie się boję że mogła się zarazić. Strach mnie przerasta, wyprałam pościele, dywaniki, wycieraczki, no wszystko co miało styczności z pieskiem, córka po każdym nawet najmniejszym dotknieciu psa musi myć ręce w wodzie z płynem, pies nie ma wstępu na łóżko. Czy ktoś z was miał ten sam klopot? Czy nie zarazi mi się dziecko? Co robić? Ile to może trwać? Naczytalam sie o tym i po nocach nie spie. Wstyd mi o tym komukolwiek mówić... w domu czysto zawsze sprzątam dbam żeby córka miała tak jak się należy a tu robale... tragedia. Proszę o porady i odpowiedź co robić dalrj z tym problemem. Najbardziej boje się o córkę.

2017-12-31 10:15

Pamiętaj by później regularnie odrobaczać psa. Będzie dobrze, nie martw się :)

2017-12-31 09:13

Tabletki podajesz tak jak mówi weterynarz i na pewno zadziałają. Dziecku nic nie będzie :-)

2017-12-31 08:56

To czasami jest normalne u psów i nie masz czego sie wstydzić to nie Twoja wina. Psy trzeba niestety co jakis czas odrobaczac i weterynarz przepisze takie tabletki które beda dobre i dobierze do wagi szczeniaczka .Żeby tylko córka po głaskaniu umyła ręce tym bardziej jak idzie cos zjeść.Wazne zeby co jakis czas szczeniaczka odrobaczyć Właściciele takich psów co wychodza glisty to przeważnie nie powiedzą prawdy bo wtedy ciężko by było im te psy sprzedac tym bardziej jak ktoś ma w domu dzieci.Nigdy nic nie przewidzimy i to nie od nas zalezy.Dużo jest takich psów co trzeba odrobaczyć.

Konto usunięte

2017-12-31 05:36

Wstydzić się nie ma czego bo niestety u psów jest to normalne. Czy jest się czego obawiać to oczywiście, że niestety można się zarazić od psa glista a jak już dojdzie do zarażenia to dość ciężko się to leczy. Szkoda że pani od której wzielas pieska nie powiedziała prawdy bo tak byś pewnie miała już po problemie. Psa trzeba odrobaczac systematycznie i najlepiej aby dawkę przepisał weterynarz bo to zależy od masy psa. U moich psów zawsze tabletki działały bardzo dobrze więc chyba nie są takie mało skuteczne. Dobrze że córka myje ręce po każdym kontakcie z psem, na pewno to nie zaszkodzi.

2017-12-30 23:40

Dodam jeszcze że piesek nie za każdym razem idzie na kuwete ale jak tylko przytrafi mu się narobić na podłogę to od razu sprzątam wszystko, kapany był na drugi dzień po przywiezieniu go do naszego domu czyli około 3 tygodnie temu i drugi raz w zeszłym tygodniu dzień przed wydaleniem glisty. Od tamtej pory córka po każdym dotknięciu psa myje rączki.