Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Wstydliwy temat... glisty.

Data utworzenia : 2017-12-30 22:54 | Ostatni komentarz 2018-01-01 22:47

konto usunięte

3404 Odsłony
13 Komentarze

Witam. Zaczne od początku. 3 tygodnie temu 'kupilismy' za symboliczną złotówkę szczeniaczka. Natknęłam się na ogłoszenie zadzwoniłam wszystko ok, pani powiedziała ze pieski odrobaczone mają 7 tygodni i chce je wydac z racji tego że mieszka w bloku a jest ich 5 sztuk. Tydzień temu pies wydalił gliste... od razu pojechałam do weterynarza i kupilam tabletkę na odrobaczenie. Na różnych forach internetowych czytałam że te tabletki są słabe wiec podalam 1/4 tabletki od razu a za dwa dni znów taką dawkę. Mam 5 letnie dziecko w domu i straszliwie się boję że mogła się zarazić. Strach mnie przerasta, wyprałam pościele, dywaniki, wycieraczki, no wszystko co miało styczności z pieskiem, córka po każdym nawet najmniejszym dotknieciu psa musi myć ręce w wodzie z płynem, pies nie ma wstępu na łóżko. Czy ktoś z was miał ten sam klopot? Czy nie zarazi mi się dziecko? Co robić? Ile to może trwać? Naczytalam sie o tym i po nocach nie spie. Wstyd mi o tym komukolwiek mówić... w domu czysto zawsze sprzątam dbam żeby córka miała tak jak się należy a tu robale... tragedia. Proszę o porady i odpowiedź co robić dalrj z tym problemem. Najbardziej boje się o córkę.

2018-01-01 22:47

nasz pies jak miał robaki lekaraka kazała dzieci odrobaczyć na wszelki wypadek, my raz do roku młodym dajemy na robaki.

Konto usunięte

2018-01-01 21:50

Też słyszałam i nawet pisałam o profilaktycznym odrobaczeniu ale zdania na ten temat wśród lekarzy są bardzo podzielone. Jest dużo opinii za takim działaniem ale i dużo przeciw. Decyzja należy do nas

Konto usunięte

2018-01-01 20:05

Dziecko pasożytami zarazić się może poprzez dotknięcie ziemi na podwórku, więc nie ma co popadać w paranoje :) Masz bardzo dobre podejście, że dbasz i o dziecko i o psa, pamiętaj o regularnym odrobaczaniu i szczepieniach np. bardzo ważne są szczepienia na nosówkę szczeniaka i powtórka jak pies ma 2 lata :) A niektórzy pediatrzy zalecają odrobaczanie profilaktyczne całej rodziny raz w roku, możesz poczytać na ten temat jak boisz się, że córeczka mogła się zarazić. I nie masz absolutnie powodu do wstydu :) pasożyty nie biorą się z brudu i bardzo łatwo się nimi zarazić, pisałam już o tym w innym poście, że wg Instytutu Sanepidarno-epidemiologicznego nawet 60% dzieci ma pasożyty. :) Mam nadzieję, że pomogłam.

2018-01-01 14:43

Dobrze ze w pore zauważyłaś problem i odizolowalas psa od dziecka ka, Im wcześniej tym lepiej. Dziecko w tak krótkim czasie nie powinno się zarazić

2017-12-31 22:56

Czasami też może zdarzyć się też tak, że jeżeli ludzie chcą się nieładnie mówiąc pozbyć psa to powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć, a ani jeden mógł nie być w ogóle odrobaczony. A sytuacja się już uspokoiła czy dalej tak się dzieje? ja szczerze mówiąc nigdy nie miałam takiej sytuacji i nie słyszałam nawet od znajomych, że komuś coś takiego się zdarzyło. Nie ma się czego wstydzić skąd miałaś wiedzieć co psu dolega, a sama go wybrałaś czy pierwsza właścicielka właśnie jego wybrała dla Ciebie? Ciekawe czy u niej też się takie sytuacje zdarzały no ale tego na pewno się nie dowiesz, bo jeśli nawet tak było to się nie przyzna jeśli by chciała to powiedziałaby na początku, że coś jest nie tak.. no ale teraz to na Twojej głowie, bo ona psa oddała tylko niepotrzebnie Ty się denerwujesz bo chciałaś dobrze przygarnąć psinke, a tu taka sytuacja. Skoro weterynarz nie mówił nic to może córeczce nic nie będzie dolegać i nie złapała nic groźnego i będzie wszystko w porządku tak jak do tej pory.

2017-12-31 18:33

Bardzo dobrze, profesjonalne i odpowiednie podejście do tematu :) Oby piesek był najlepszym przyjacielem Twojej coreczki <3

2017-12-31 18:08

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Uspokoilam się trochę. Jedno jest pewne, o systematyczne odrobaczanie będę dbała na pewno. Weterynarz właśnie tę tabletkę polecał na bazie wagi psa i byliśmy z córką wtedy u niego, nie mówił nic o badaniu dla dziecka także myślę że nie jest to konieczne ale obserwuje i jakby cos mnie niepokoilo to od razu pojadę na wizyte do lekarza.

2017-12-31 10:24

Co do możliwości zarażenia pasożytami polecam artykuł z października tego roku: https://zdrowie.pap.pl/srodowisko/pasozyty-jak-mozna-sie-nimi-zarazic Po pierwsze nie można panikować, jeśli zauważysz niepokojące objawy to zgłoś się do lekarza, który skieruje Was na odpowiednie badania. Po drugie z badań nad rozprzestrzenieniem glistnic wynika, że występują one u prawie 100% szczeniąt, więc poprzednia właścicielka nie musiała kłamać co do odrobaczenia, szczeniaki odrobacza się co miesiąc do osiągnięcia przez nie pół roku. Następnie warto zasugerować weterynarzowi, że zwierze przebywa z dziećmi i powtarzać kurację co 3 miesiące do ukonczonia przez psa roku. W schronisku, z którego brałam mojego szczeniaka podają pastę Banminth Dla Psów 10 G /Pasta Do Odrobaczania, teraz mały ma już 6 miesięcy i dostaje tabletki od weterynarza, ponieważ jestem w ciąży, następną dostanie za 3 miesiące (weterynarz na pewno dobierze dla Was odpowiednie leczenie). Po trzecie pamiętajmy że glistnica to tzw "choroba brudnych rąk" i zarazić możemy się nią dosłownie wszędzie w parku, na plaży, w piaskownicy, w centrum miasta i na jego peryferiach wcale nie będąc właścicielem kota czy psa. Dużo częściej dochodzi do zarażenia przez zjedzenie niedomytego warzywa czy owocu. Więc nie można panikować. Po czwarte nie rób nic na własną rękę. O wszystkim porozmawiaj z weterynarzem i pediatrą.