Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Ciekawostki o ciąży

Data utworzenia : 2017-12-15 16:06 | Ostatni komentarz 2017-12-18 22:27

akinoM

908 Odsłony
13 Komentarze

Rozmawiałam dziś z koleżanką, która jest teraz w drugiej ciąży i bardzo ubolewała na powiększające się jej stopy! Nie chodzi o opuchliznę tylko o zmianę rozmiaru. Po pierwszej ciąży jej rozmiar zwiększył się z 39 na 40, a teraz znów czuje, że buty robią się ciaśniejsze. Nie mogłam w to uwierzyć, gdyż nigdy nie słyszałam o rosnących stopach w ciąży... poszperałam w internecie i rzeczywiście: "Stopy w ciąży mogą się wydłużyć nawet o 1 cm! Winna jest tutaj relaksyna odpowiedzialna m. in. za rozluźnianie wiązadeł kości w stopach. Co ciekawe, nowy rozmiar buta pozostaje na zawsze". Ktoś też się z tym spotkał? A może znacie inne ciekawostki dotyczące ciąży?

2017-12-15 21:25

Słyszałam o takich przypadkach, i to nawet wzrost o dwa rozmiary. U mnie po dwóch ciążach rozmiar pozostał bez zmian.

2017-12-15 20:32

O mozliwosci puchnięcia stóp słyszałam, jest to związane z zatrzymaniem sie wody w organizmie szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży. Jednak żeby rozmiar butów się zmienił na stałe to na prawdę pierwsze słyszę. Ciekwe czy ktoś będzie miał podobne ciekawostki dotyczące ciąży? :)

2017-12-15 17:09

W moim przypadku również bez zmian ( 27 tc). Ale jeśli potwierdzone naukowo, to pewnie prawdziwe, aczkolwiek nie musi dotyczyć każdej ciężarnej.

2017-12-15 16:32

Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o tym że stopa rośnie, ale w moim przypadku nic takiego się nie dzieje, a jestem w 8 msc ciąży :)

2017-12-15 16:22

Akino to ze stopa to akurat prawda. Osobiscie znam jedna osobe ktorej rozmiar sie zmienil w ciazy. Mnie osobiscie to nie dotknelo.