Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Ciekawostki o ciąży

Data utworzenia : 2017-12-15 16:06 | Ostatni komentarz 2017-12-18 22:27

akinoM

907 Odsłony
13 Komentarze

Rozmawiałam dziś z koleżanką, która jest teraz w drugiej ciąży i bardzo ubolewała na powiększające się jej stopy! Nie chodzi o opuchliznę tylko o zmianę rozmiaru. Po pierwszej ciąży jej rozmiar zwiększył się z 39 na 40, a teraz znów czuje, że buty robią się ciaśniejsze. Nie mogłam w to uwierzyć, gdyż nigdy nie słyszałam o rosnących stopach w ciąży... poszperałam w internecie i rzeczywiście: "Stopy w ciąży mogą się wydłużyć nawet o 1 cm! Winna jest tutaj relaksyna odpowiedzialna m. in. za rozluźnianie wiązadeł kości w stopach. Co ciekawe, nowy rozmiar buta pozostaje na zawsze". Ktoś też się z tym spotkał? A może znacie inne ciekawostki dotyczące ciąży?

2017-12-18 22:27

Ulka dobiłas mnie miałam jeszcze nadzieje ze mi rozmiar poprzedni wróci :((

2017-12-18 22:16

Również potwierdzam tą ciekawostkę. Nie dotknęła mnie, ale moją ciocię. Przed ciążami miała rozmiar 37, po dwóch ciążach 39 i nigdy jej nie wróciły do pierwotnego rozmiaru. Ja się strasznie bałam właśnie przy pierwszej ciąży, że urośnie mi stopa. Lubię swoje 36 :)

2017-12-18 22:14

Dziewczyny mnie właśnie to spotkało :( mam rozmiar większe stopy po ciąży :((( jestem obecnie po drugiej ciąży i z rozmiaru 39 zrobił mi się 40 :( Dobrze ze mam 175 cm wzrostu i strasznie to nie wygląda ale i tak wolałabym mniejszy :/

2017-12-17 18:41

Agusia mi znowu palce schudły, ze miałam pierścionki za luźne ;) Mi na szczęście w obu ciążach nie powiększył sie rozmiar stopy :) A co do nosa to nie obserwowałam :)

2017-12-16 23:16

Jednak to jest prawda.Pod koniec ciazy strasznie mi spuchły palce u rąk ze musiałam isc do jubilera żeby mi odciął pierscionek.Do dzisiaj jeszcze nie założe obraczki i pierścionka.Stopy tak mialam spuchniete ze nie mogłam żadnych butów ubrac bo mnie gniotły tylko klapki i dobrze ze pod koniec był lipiec i mogłam takie buty założyć.Przed ciąża mialam rozmiar buta 36 a teraz 37 :( Stopa mi sie powiększyła o jedem rozmiar dziwne ale prawdopodobne :) Nie wiem czy to sie zmieni jestem 4,5 mies oo porodzie.Zobaczymy:) Moze powiększyła sie przez to ze jest grubsza że swojego rozm buta nie założe bo mnie gniotą

Konto usunięte

2017-12-16 15:12

Mój rozmiar na razie bez zmian, na szczescie :-)

2017-12-16 09:37

Zaciekawił mnie ten temat i zaczęłam sobie czytać o tym co jeszcze może się zmienić w ciele ciężarnej kobiety i natknęłam się na informację o powiększającym się nosie! "Okazuje się, że powiększanie się nosa to nie tylko problem Pinokia, lecz także ciężarnych. I wcale nie muszą one kłamać, by rosła im ta część ciała. Dlaczego nos w ciąży rośnie? Jest to wynik zwiększonej ilości estrogenu, czyli hormonu, który odgrywa dużą rolę w ciąży". Źródło: http://polki.pl/rodzina/ciaza,co-oprocz-brzucha-rosnie-w-ciazy,10045507,artykul.html [dostęp: 16.12.2017 godz. 8:02]

Konto usunięte

2017-12-16 05:40

Ja również nie słyszałam o tym zer stopa mozer się powiększyć no bo jak??? Chyba nie ma szans żeby rozmiar stopy się zmienił? Ewentualnie może to wynikać z większej ilości kilogramów które nosimy albo woda jest zatrzymywana w organizmie