Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Sny w ciąży

Data utworzenia : 2017-12-14 08:39 | Ostatni komentarz 2017-12-14 16:54

akinoM

969 Odsłony
7 Komentarze

Odkąd jestem w ciąży praktycznie codziennie pamiętam swoje sny, bywa że jestem wręcz zmęczona po przebudzeniu, bo są one bardzo intensywne, szczegółowe, kolorowe, a nawet pełne emocji... Jednej nocy śniłam, że jestem na kajakach i cały czas wiosłuję, innej jechałam na rowerze, czasem śnią mi się ludzie których znam, ale bywa że bardzo wyraźnie widzę osoby, których zupełnie nie kojarzę... nasiliły się też wątki erotyczne - co jest dla mnie zupełną nowością, a ostatnio ze szczegółami śni mi się własny poród, a to pierwsza moja ciąża i nie mam doświadczenia w tej kwestii, więc skąd te sny? Czy Wy też tak macie/miałyście? Czy to normalne? Czy po porodzie ustaje?

2017-12-14 16:54

agniejeska - to bardzo ciekawe z tym rejestrowaniem twarzy przez mózg. M.Jacek - trochę mnie uspokoiłaś :) no tak po porodzie nie będzie czasu na spokojny sen hehe :D Muszę teraz korzystać! :) mommylittlelove - no jeszcze pewnie te "stresowe" sny przede mną ;) ale dobrze wiedzieć, że te realne sny w ciąży są normalne.

2017-12-14 11:27

Gdy byłam w ciąży miałam tak samo. Sny byly niemal co noc, pamiętam je dokladne. Jedne byly bardziej, inne mniej realne. To chyba częsta przypadłość w ciąży. Sny zdarzają sie różne w ciągu jednej nocy bo czesciej sie budzimu np. na siku. A sny pojawiaja sie na kilkanascie sekund przed obudzeniem się. Poród również mi sie śnił, ale szczególnie wtedy gdy w ciagu dnia wiecej o nim myślałam. Wydaje mi sie, że te sny są calkiem normalne. A zapewniam Cię, że po porodzie wszystko wraca do normy:) na sny nie ma czasu bo mało co śpimy:p hehe :)

2017-12-14 11:21

Ponoć sny w ciąży są bardziej realne. Ja nie pamiętam czy w pierwszej ciąży je miałam. Chyba na samym końcu ale to głównie ze stresu.

2017-12-14 10:37

Co do snow to w ciazy mozna rzeczywiecie sie ma bardziej realistyczne sny. Przynajmniej ja tak mialam. Ale przerwy na reklame nigdy nie mialam :-). Jesli chodzi o to co nam sie sni to kiedys czytalam artykuly na ten temat i te osoby ktorych twarzy nam sie snia kiedys nas mozg musial zarejestrowac nawet przechodzac przez ulice. Moglismy nawet swiadomie nawet nie zwrocic na to uwagi.

2017-12-14 10:16

Ja przed ciążą zupełnie nie pamiętałam snów, a teraz jakbym jakiś serial oglądała, bo nawet gdy się budzę i idę do toalety to po powrocie do łóżka następuje ciąg dalszy... jak przerwa na reklamę (dlatego tak mnie to ciekawi) Czy to możliwe, że hormony tak na mnie działają, czy może aż tak się przejmuję?

2017-12-14 10:12

Mi też czasem zdarzają się sny, ale rzadko pamiętam co mi się śniło. ☺ za to w nocy budzę się parę razy i nie mogę zasnąć, a zaraz po przebudzeniu myślę o maluszku. ☺

2017-12-14 08:49

Ja w ciąży zadko pamiętałem swoje sny. Pod koniec kilka razy śnił mi się poród ale to chyba z nerwów