Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Zafarbowane ubrania

Data utworzenia : 2017-12-04 14:53 | Ostatni komentarz 2017-12-08 19:00

kika07645

1687 Odsłony
18 Komentarze

Hej Kobietki :) Mam takie pytanko. Bo pewnego razu podkusiło mnie by wrzucić czerwony ręcznik do prania z rożnymi innymi, w tym białymi ręcznikami (wiem, to był głupi pomysł) i z białych zrobiły mi sie różowe. Może to jakaś straszna tragedia nie jest, ale fajnie by było odzyskać biel ręczników. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Ja ostatnio wymoczyłam te ręczniki w wodzie z octem, tak przeczytałam w jakimś artykule z necie, ale niestety różowy kolor nadal został ;( Chętnie sie dowiem, czy da się coś zrobić jeszcze z tymi moimi ręcznikami.

2017-12-04 16:31

Dokładnie tak, ocet utrwala kolor. Możesz spróbować zasypać sodą oczyszczoną, moczac tak cała noc a następnego dnia uprac z chusteczkami wybielajacymi. Do następnego prania warto odrzucać te chusteczki o których pisze Agniejeska, odkąd ich używam nie miałam niespodzianek, poza taka, że raz zapchala mi odpływ w pralce i wodą wyszła górą ;) od tamtej pory wrzucam je w woreczku siateczkowym na bieliznę

2017-12-04 15:25

Ocet powoduje to ze kolor sie mocniej zaxhowuje. Ja pamietam ze moczylam kiedys niebieskie spodnie ktorw farbowaly by wlasnie nie puszczaly wiecej koloru. Ja zrobilam kiedys podobnie z recznikami. Pralam blekitne i zawieruszyl mi sie wsrod nich pomaranczowy. I powiem ci ze probowala. Roznych sposobow i nic nie pomoglo. W kazdym razie od tego czasu uzywam chusteczek wylapujacach kolor. Przynajmniej kolejny raz nie przefarbuje recznikow. Ja osobiscie uzywam tych ale wiem ze sa tez inne firmy dostepne np. W biedronce.