Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Zafarbowane ubrania

Data utworzenia : 2017-12-04 14:53 | Ostatni komentarz 2017-12-08 19:00

kika07645

1688 Odsłony
18 Komentarze

Hej Kobietki :) Mam takie pytanko. Bo pewnego razu podkusiło mnie by wrzucić czerwony ręcznik do prania z rożnymi innymi, w tym białymi ręcznikami (wiem, to był głupi pomysł) i z białych zrobiły mi sie różowe. Może to jakaś straszna tragedia nie jest, ale fajnie by było odzyskać biel ręczników. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Ja ostatnio wymoczyłam te ręczniki w wodzie z octem, tak przeczytałam w jakimś artykule z necie, ale niestety różowy kolor nadal został ;( Chętnie sie dowiem, czy da się coś zrobić jeszcze z tymi moimi ręcznikami.

2017-12-08 19:00

Dobrze, że u mnie to tylko ręczniki :)

2017-12-08 10:03

Załatwiłam tak kilka swoich bluzek. O ile jakąś nową rzecz zawsze sprawdzam czy nie zafarbuje tak jeden raz mnie podkusiło i od razu do pralki. Niestety nie udało mi się odzyskać już koloru, chociaż po wielu kolejnych praniach nieco zafarbowanie odpuściło, tak czysta biel to nigdy nie była, mimo wybielaczy itd...

2017-12-06 16:31

To daj znac czy ci sie udalo:-).

2017-12-06 13:41

Postaram się to ogarnąć jak dzieci pozwolą :)

2017-12-06 13:19

Ja probowalam wygotowywac zafarbowane rwczniki i nic nie dalo. Ale jak chcesz kika to sprobuj

2017-12-06 13:16

Kika - spróbuj wygotować z dodatkiem dobrego proszku do białego prania. U mnie to na prawdę zdaje egzamin. Zresztą nie zaszkodzi spróbować. Zabusia - jeżeli chodzi o farbowanie na biało to raczej na różowych ręcznikach nie zda to egzaminu :-) Inne kolory to owszem, ale raczej nie biały. A tak w ogóle to z białym barwnikiem do tkanin to się jeszcze nie spotkałam a zdarzało mi się rożne kupować.

2017-12-05 20:09

No cóż chyba zostanę przy różu, albo kiedys sie spierze, albo przez ten głupi pomysł z octem, który nie wiem kto podał zostaną mi juz takie ręczniki i trudno...

2017-12-05 17:25

Kochana domowymi sposobami raczej ciężko uzyskać biel a nie możesz np kupić barwnik do tkanin i poprostu zafarbować je na biało? Proszek do pieczenia i soda ale to raczej jak biały kolor nam zszarzał albo pożółkł a ocet utrwala możesz spróbować z wybielaczem do ubrań ale według mnie to albo zafarbować barwnikiem albo znieść nowy kolor