Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Słodkie Mamy - Cukrzyca ciążowa - PRZEPISY

Data utworzenia : 2017-11-04 20:10 | Ostatni komentarz 2017-11-13 10:53

mada_lena87

1937 Odsłony
9 Komentarze

Witam wszystkie Słodkie Mamy i te nie słodkie również ;)| Postanowiłam rozpocząć na forum wątek w którym mogły byśmy wymieniać się przepisami potraw związanych z dietą cukrzycową w ciąży. Tak więc zacznę od podwieczorku który jest na liście moich ulubionych JOGUTR Z OWOCAMI I ORZECHAMI Składniki: - 150 g jogurtu naturalnego - 5 truskawek (wykorzystałam mrożone jak się rozmroziły zblendowałam je w soku który puściły) - 10 g orzechów pistacjowych (posiekanych) Smakuje równie dobrze jak wygląda :)

2017-11-13 10:53

Muszę się podzielić z wami przepisem na "MURZYNKA" Składniki: *CIASTO: - 2 szklanki mąki żytniej razowej, - 4 jajka, - 0,5 szklanki oleju, - 1 łyżka kakao, - 1 łyżeczka sody, - 1/3 szklanki ksylitolu Wszystkie składniki miksujemy, wlewamy do formy i pieczemy ok 40 min. w 180 stopniach *Polewa: - szklanka mleka kokosowego, - tabliczka gorzkiej czekolady (u nas 90%) - orzechy włoskie do posypania Gorzką czekoladę rozpuszczamy na parze z mlekiem. Na koniec posypać orzechami. Po jednym takim kawałku (ze zdjęcia) cukier przed deserem 83 a po godzinie 93 :)

2017-11-09 12:09

Napewno skożystamy jak wrócimy ze szpitala, troszkę dostosuje do tego co możemy i napewno będzie pyszny

2017-11-08 11:18

1.5 szklanka ugotowane koszy jaglanej ostudzonej( przed gotowaniem warto ja przemoc woda zeby pozbyła się goryczy) Duży jogurt naturalny 2 lyzeczki stewi albo 3 lyzeczki miodu Owoce maliny lub truskawki Blendujemy ze sobą kasze jaglana z jogurtem naturalnym i stawia lub Miodem. Osobno Blendujemy owoce W szklankach przekładamy na zmianę masę z kaszy i owoce. Na koniec zawsze wkrajam banana kiwi albo czegoś innego co akurat mam w domu i wstawiam do llodówki do ostudzenia. U dołu wklejam zdjęcie z wczoraj. Co do składników to musicie same określić czy da się to jeść w cukrzycy bo niestety tej wiedzy nie mam. Ale ten deser poznałam.jak się odchudzalam.i naprawdę go uwielbiam.

2017-11-07 10:54

Postaram się dzisiaj zrobic to wrzuci zdjęcie deseru z przepisem. :-).

2017-11-06 19:57

Oczywiście, kasza jaglana jak najbardziej bo zaliczamy ją do węglowodanów złożonych, a te powinny stanowić 55-60 proc. dziennego zapotrzebowania. Wiec czekam na przepis :D

2017-11-06 19:30

A jak jest z kasza jaglana w ciazy? Bo mam fajny przepis na deser z kasza jaglana. :-). Jak mozna ja jeść w cukrzycy to moge wrzucić:-).

2017-11-06 16:04

Kolejny smaczny deserek, warty polecenia :) DESEREK BORÓWKOWY Składniki -150 g jogurtu naturalnego, - 100 g borówek, - 10 g otrębów pszennych (dla tych nie cukrzycowych mam nie lubiących otrębów można je wymienić na np. 3 łyżki płatków kukurydzianych)

2017-11-05 16:21

Wygląda pysznie i na pewno tak smakuje:) ja chyba też się skusze , chociaż truskawek nie mam