Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Słód jęczmienny

Data utworzenia : 2017-07-11 20:41 | Ostatni komentarz 2018-03-22 14:23

EwaK90

5111 Odsłony
21 Komentarze

Wiem że istnieją na rynku preparaty typu femaltiker które mają pobudzać laktację. Głównym ich składnikiem jest słód jęczmienny. I tak sobie poszperałam w czeluściach internetu i zobaczyłam, że można kupić sobie np. 500g słodu jęczmiennego spożywczego w cenie tej samej co za 100g femaltikeru. Jak myślicie, czy działanie takiego słodu da ten sam efekt co te saszetki femaltikeru, czy bezalkoholowe piwo?

2018-03-22 14:23

Jak dobrze że trafiłam na ten wątek! Ja dostałam femaltiker w szpitalu , ale nie umiałam go przełknąć z mlekiem. A z jogurtem jak najbardziej. :) Piszę komentarz by odświeżyć wątek, być może któraś mama z podobnym problemem do mojego tutaj trafi i znajdzie rozwiązanie :)

2017-08-31 23:46

Ja na początku femaltiker, potem już się rozbujało i buja 9 miesięcy

2017-08-27 09:30

Przy karmieniu piersią nawet to karmi, gdy zachowamy odstęp pomiędzy karmieniami to moim zdaniem mniejsze zło, niż karmi w ciąży. Ja na szczęście mimo, że nic nie stosowałam, to z laktacją nie miałam problemów.

2017-08-23 09:37

Ja nie polecam piwa na laktację, bo z nimi nigdy nie wiadomo, femaltiker albo czysty słód. Ja femaltiker dawałam do jogutru smakowego

2017-07-15 10:48

Ewa jak najbardziej możesz pić słód jęczmienny. W tych wszystkich polecanych napojach typu kawa zbożowa, piwo bezalkoholowe czy też Femaltiker chodzi właśnie o słód jęczmienny, który to pozytywnie wpływa na laktacje. Więc jeśli kupisz sam słód i będziesz go piła przyniesie taki sam efekt. :) Możesz go rozrabiać albo z wodą albo z mlekiem. Jak wolisz. :) Aleksandra jeśli chodzi o piwo karmi, to niestety ma ono w swoim składzie alkohol. Te 0,5 % ale jest. O wiele lepszym rozwiązaniem w te ciepłe dni będzie właśnie Warka Radler 0% bądź Bavaria (Bavarie możesz kupić np w Tesco). Oba piwa są całkowicie bez alkoholu dlatego o wiele lepiej je pić w ciąży przede wszystkim bo jak wiadomo nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży.

2017-07-13 22:05

warto zapamiętać Wasze sposoby za później, zacznę prowadzić zeszycik ze złotymi myślami i radami lovi dziewczyn :) mózg mi się kurczy :P

2017-07-13 21:53

A mi nawet smakuje ;) z jogurtem, po prostu mi go dosładza

2017-07-12 23:30

Ja go w ogóle piłam z wodą na raz, bo nie dawałam rady z niczym innym :p Wmuszałam w siebie z odruchem wymiotnym i zatkanym nosem by nie czuć zapachu ;)