Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

ubranka wełniane

Data utworzenia : 2016-08-02 15:05 | Ostatni komentarz 2018-12-05 22:00

Meriema

2110 Odsłony
20 Komentarze

Hej dziewczyny, mam pytanie dotyczące ubranek wełnianych dla dziecka. Fakt, że rodzę dopiero w listopadzie, ale moja babcia już teraz ma zamiar rozpocząć robótki. Czy wełna nie uczula delikatnego ciała dziecka? Będą to na pewno sweterki, czapeczki i rękawiczki. Martwię się, że mogą wywołać uczulenie. Czy któraś mama była w podobnej sytuacji? Może warto po prostu wyprać ubranka przed nałożeniem w płynie do prania wełny. I tu właśnie kolejny znak zapytania, bo z tego co się orientuję do prania ubranek dla niemowląt należy stosować specjalne proszki i płyny. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, nie chciałabym babci robić przykrości, a z drugiej strony dobro mojego dziecka uważam za najważniejsze.

2016-08-03 13:30

Mnie też wełna gryzie, więc maluchowi też na pewno byłoby niewygodnie.

2016-08-02 19:55

No to owcza wełna może "gryźć" malucha. I ja też bardzo nie lubię mieć na sobie nic wełnianego. Ja tak jak zaproponowała magros szukała bym tej specjalnej włóczki dla dzieci i babcia bedzie zadowolona bo będzie mogła robić ubranka dla prawnuka i Ty no ubranka faktycznie założysz na delikatna skórę dziecka.

2016-08-02 18:25

Ooo super, dziękuję! Babcia ma swoją wełnę więc na pewno owcza. Nie wiedziałam, że są specjalne z domieszką bawełny. Dzięki raz jeszcze Magros, babcia się ucieszy :-)

2016-08-02 17:05

Taka wełna 100% wełna, np wełna owcza to dla mnie samej gryzie i jest mało przyjemna, więc niemowlęciu absolutnie bym jej nie założyła. Chyba, że chodzi Ci szerzej o włóczki po prostu z domieszką wełny. Jeśli o to idzie, to wiem że są specjalne włóczki dla dzieci, oznaczone są one najczęściej Baby po prostu, w składzie mają głównie akryl i bawełnę. Dla niemowlęcia stawiałabym na bawełnę. Wełna zazwyczaj stanowi max połowę składu. Moja mama właśnie z takiej włóczki dla dzieci robiła nam kocyki i ubranko do chrztu. Najpierw zrobiła z normalnej włóczki, a potem porównała i ta specjalna dla dzieci jest bardziej miękka, taka delikatna i milsza dla skóry. Możesz babcię nakierować, albo sama kupić moteczki i przekazać :)