Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Niebezpieczne zabawki z laserem

Data utworzenia : 2016-01-25 20:12 | Ostatni komentarz 2016-01-26 13:04

annawianna

1336 Odsłony
3 Komentarze

Przeczytałam dziś smutny artykuł o dziecku które uszkodziło sobie wzrok na skutek zabawy zabawką z laserem. Pomimo iż tyle się mówi o niebezpiecznych zabawkach, przedmiotach, artykułach dla dzieci a nawet żywności to nadal znajdują się na sklepowych półkach. Wystarczy wpisać na wyszukiwarkę hasło zabawki dla dzieci z laserem i .... niestety pojawia się oferta latarek, zabawkowych pistoletów dla dzieci, długopisów i innych. Czy Waszym zdaniem nie powinno być tak że producenci powinni wycofywać takie produkty za każdym razem kiedy pojawia się informacja że mogą zagrażać ludziom. Widzę że panie położne poruszyły temat wycofywanych zabawek z Ikei, i często czytając informację zwracam uwagę na to że duże sieci handlowe lub znaczący producenci posiadając informację o tym że dany produkt jest wadliwy wycofują go ze sprzedaży ale mniejsi producenci nic nie robią sobie z wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i produkują taki badziew jak zabawki z laserem. Myślę że gdyby w Polsce była jednostka ale z prawdziwego zdarzenia która miałaby kompetencje do kontroli sklepów, producentów itd i mogła nakazem wycofywać niebezpieczne zabawki lub karać nieuczciwych producentów czy sprzedawców to jakość zabawek czy artykułów uległaby poprawie.

2016-01-26 13:04

Dokladnie wiele osob nie zdaje sobie sprawy ze sa to niebezpieczne zabawki i niestety sa dostepne w wielu sklepach.

2016-01-25 22:13

Uważam ,że ktoś powinien to kontrolować , a sprzedaż niebezpiecznych zabawek wycofana ze wszystkich sklepów. Powinny być za to kary w postaci wysokiej grzywny. Nie każdy jest świadomy ,że takie zabawki są szkodliwe, a skoro są dostępne to nie jedna osoba je kupi. W pewnym wieku same dzieci już kupują zabawki i one nie patrzą na bezpieczeństwo , a pistolety z laserem to też zabawka dla ucznia podstawówki. Również ludzie starsi nie myślą o atestach i kupują takie zabawki (moja mam na pewno by kupiła ) . I co później? Problemy ze zdrowiem , które mogą ciągnąć się za dzieckiem się do końca życia. Dziękuje annawianna za nagłośnienie tematu , czym więcej osób wie o takich zabawkach tym mniej zakupów tych przedmiotów.

2016-01-25 20:14

Tu jest link do artykułu o którym pisałam : http://kobieta.onet.pl/dziecko/przez-te-zabawke-chlopiec-stracil-75-proc-wzroku-juz-nic-tego-nie-zmieni/0fd2wc?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=onetsg_fb_styl&utm