Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (861 Wątki)

Nosidełko do auta/fotelik?

Data utworzenia : 2016-01-22 08:54 | Ostatni komentarz 2016-02-25 18:00

[email protected]

1965 Odsłony
10 Komentarze

Witam! Mam ogromny problem, a mianowicie mój 4 miesięczny synek nie mieści mi się juz prawie do nosidelka samochodowego. Mam takie zwykle, z wkładka dla niemowląt, teraz juz ja wyciagmelam, a jestem przerażona tym, ze nóżki juz mu z niego wystają... Podkreślenia, iz syn ma juz 7,5 kg, a jest dość,spory jak na 4 miesiące. Tak wiec co ja mam w takiej sytuacji zrobić? Zmienić mu nosidelko na fotelik samochodowy? Jeśli tak, to jaki? Przecież nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć, może taki z wkładka na lezaco? Nie mam pojęcia jaki zamówić, do ilu kilogramów, jakiej firmy... Po prostu jestem w tej kwestii zielona. Aaa i jeszcze jedna sprawa, jeśli fotelik samochodowy np. z ta regulacja na lezaco, to jak później będę chodzić po mieście z takim maluchem? Bo przecież nie zabiore go z fotelikiem hehe , a teraz nosidelko biorę pod pache i idę. Bardzo proszę o pomoc i jakieś dobre rady ;) Pozdrawiam - mama w potrzebie!

2016-02-25 18:00

W takiej sytuacji jeśli główka wystaje zdecydowałabym się jednak na fotelik 0-18, gdyż w każdej chwili będziesz mogła go zwiększyć zdejmując specjalną wkładkę. Moim zdaniem dziecko trochę za małe, żeby już wchodzić w fotelik 9-xx, ale to są kwestie indywidualne. Z 0-18 mogę polecić fotelik BabySafe Westie. Takie foteliki mają bazę isofix, nogą stabilizującą i są montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

2016-01-30 18:22

Warto zainwestować w dobry fotelik, bo tu chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech. Ja kupiłam foteliki mamas&papas z wkładkami niemowlęcymi i z bazami. Bardzo łatwo się je wypina z baz, które są już wpięte w samochodzie pasami.To bardzo ułatwia życie:) są bardzo wygodne dla dzieciaczków. W domu służą mi też do bujania synków, wygodnie im się siedzi w nich.

2016-01-28 19:49

A.Sztybel dziecku wygodniej jest gdy opiera nóżki o kanapę niż jak smętnie zwisają przed nią , serio :) W ubiegłym roku w Norwegii dzieki fotelikom montowanym tyłem nie zginęło w wypadku żadne dziecko.... Nie to co u nas-kult podstawek i najtańszych fotelików i dzieci z poważnymi obrażeniami głowy po nawet niegroźnie wyglądających wypadkach...

2016-01-26 13:09

Ja fotelik wymienikam gdy dziecko stabilnie siedzialo i mogkam rowniez wlozyc synka w lekka spacerowke. Bo nosidelko moge zalozyc do stelaza wozka.

2016-01-26 00:59

Mam podobny problem. Zwlekalam ze zmianą fotelika do 9miesiąca, aż synek zacznie stabilnie siedzieć. Mamy Maxi Cosi Tobi , posiada 5pozycji odchylenia oparcia,więc mały w nim leży. Nie śpiesz się ze zmianą,nogi mają prawo wystawac. To normalne że wystają. Ważniejsze by dziecko nie przekroczyło wagi. Będąc w ciąży byłam na warsztatach z bezpiecznej jazdy w aucie,jak dziecko bezpiecznie przewozić itp. Dowiedziałam się że w wielu krajach dziecko można przewozić tylko tyłem do kierunku jazdy, aż do kilku lat (3-4 nie pamiętam).Przy czym wyobraźmy sobie wysokie dziecko np 3 letnie w foteliku do 18kg siedzące tyłem z nogami........no właśnie gdzie? Na oparciu ...i to zgiete. Mój syn wazy 12 kg i nosi ubranka w rozmiarze 86. Dopiero parę dni używamy nowego większego fotelika. Niestety na zakupy czy do szkoły zawieźć starsza córkę już tylko synka na rękę. Ewentualnie przekladasz do wózka lub koszyka sklepowego- ale dziecko musi siedzieć.

2016-01-23 12:40

Mojej córce też szybko nogi wystawały z nosidełka , ale miało spory zapas miejsca na głowę. Tak jak piszą dziewczyny główka dziecka nie może wystawiać z nad fotelika. Nie widzę sensu zmieniać, uważam , że ta wartość 9 kg jest umowna . Chodzi tylko o orientacyjny wiek dziecka , zapewne wzięty pod uwagę jest średni wzrost przy danej wadze.

2016-01-22 14:52

Witam, z reguły pierwsze foteliki/nosidełka służą nam aż dziecko osiągnie 9 kg .Wystające nogi nie są kryterium do zmiany fotelika (dziecku większemu także wystają nogi z większych fotelików), ważne aby dziecku główka nie wystawała nad fotelikiem i tym się sugerowałam przy wymianie.Następnie masz kilka kategorii wagowych fotelików i wybierasz odpowiedni dla siebie( my osobiście wybraliśmy od 9-25 kg), ponieważ ma wkładkę dla malucha i ma regulację do pozycji pół leżącej, ważnej dla małego dziecka by nie obciążać kręgosłupa. Ważne by fotelik miał atesty i był bezpieczny i wytrzymały.Pasy powinny być5 punktowe, z dobrym zapięciem.

2016-01-22 12:49

polecam artykuł eksperta w tej dziedzinie : http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/01/kiedy-zmienic-fotelik-samochodowy.html