Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Dyfuzory zapachów.

Data utworzenia : 2015-05-01 21:29 | Ostatni komentarz 2015-05-04 20:40

Santek.N

1975 Odsłony
4 Komentarze

Pytanie czy ktoś w domu stosuje, ale nie chodzi mi o takie marketowe za 20 zł, tylko o bardziej zaawansowane tego typu - http://homearoma.pl/pl/c/Scent-Playery-dyfuzory/131 chciałabym w mieszkaniu stworzyć za pomocą zapachu klimat pasujący do wnętrza, bardzo spokojny i relaksującym. Gdzieś czytałam, że to też pomaga kiedy się ma małe dzieci, że niby niemowlaki są spokojniejsze w takich pomieszczeniach. Zastanawiam się też żeby wypróbować olejki eteryczne które mają, ale cały czas nie wiem co będzie najlepsze. Jak radzicie sobie z zapachem w domu? Czy w ogóle temat Was nie dotyczy?

2015-05-04 20:40

Również nie stosuje tego typu zapachów w domu. Wobec takich zapachów jestem sceptyczna. Z tego co wiem, niektóre produkty służące do odświeżenia powietrza zawierają szkodliwe dla zdrowia chemikalia, które ulatniają się w powietrzu i mogą powodować choroby dróg oddechowych czy alergię. Takich zapachów nie użyłabym we własnym domu na pewno. Trzeba też umieć rozgraniczać produkty zapachowe z tą całą chemią w roli głównej od np. olejków eterycznych czy naturalnych kompozycji zapachowych stworzonych np. samemu. Co do olejków eterycznych, do nich myślę, że należy podchodzić z rozwagą i pełną wiedzą. Istnieje coś takiego jak aromaterapia. Spotkałam się też z takim terminem jak aromaterapia dla dzieci. Głębszej wiedzy na ten temat nie posiadam jednak. Wiem jedno organizm dziecka, szczególnie jeżeli chodzi o małe dziecko różnie może zareagować na daną kompozycję nawet z naturalnych roślin. Przy noworodkach, maluszkach nie powinno się stosować bo zmysł węchu dopiero się rozwija u takiego dziecka więc jakiekolwiek intensywne zapachy nie są wskazane, np. takie w kosmetykach. Spotkałam się też z opinią, że jeżeli chodzi o olejki i aromaterapię to wszystko zależy od rodzaju danego olejku w zależności z jakiej rośliny pochodzi. Niektóre są odpowiednie dla dzieci np. powyżej 3 roku inne dopiero zalecane od 6 roku itd. Wybierając olejki należy też zwracać uwagę na wszelkie testy, certyfikaty itp. A jeżeli chce się je zastosować - osobiście wcześniej zapytałabym o opinie lekarza czy farmaceuty.

2015-05-03 11:11

Żadnej chemii zapachowej w mieszkaniu przy dzidzi nie srosuję. Moja babcia si@ otruła takim czymś do kontaktu, a co dopiEro maluszek. Z zapachem nieprzyjemnym radzę sobie wietrząć pomieszczenia, okna na mikro są cały czas otwarte.

2015-05-02 23:53

dla mnie dyfuzory itp. to zbędna chemia, chcemy pachniec i zeby wszystko wokół pachniało a potem wdychamy to wszystko, i sa alergie i nowotwory i rożne inne...po co dzieciom fundowac takie wdychanie chemii, wystarczy ze powietrze jest nieźle zanieczyszczone

2015-05-02 13:08

Zdaję sobie sprawę że każda z nas chciałaby aby w jej domu unosił się miły delikatny zapach - ale- mając maleńkie dziecko nie zdecydowałabym się na odświeżanie powietrza żadnym zapachem w areozolu bądź olejkiem eterycznym ponieważ obawiałabym się reakcji dziecka na środki chemiczne które stosowane są do ich produkcji. Pamiętam jak kilka lat temu znajoma opowiadała mi że gdy nakropiła ciuszki córeczki olejkiem kamforowym aby małej lepiej się oddychało kiedy była przeziębiona doszło do silnej reakcji alergicznej i mała miała problemy z oddychaniem do tego stopnia że znalazła się w szpitalu. Uważam że nasze dzieciaki pachną najpiękniej i ja wolę zapach oliwki i maluszka niż jakiekolwiek inne zapachy. W tej chwili na dworze robi się już coraz cieplej więc moim zdaniem lepiej jest przewietrzyć dobrze mieszkania aby pachniało powietrzem niż używać olejków. Ja zresztą odkąd mój synek jest na świecie staram się jak najrzadziej używać różnych środków do mycia, czyszczenia itd. a jeżeli muszę już ich użyć to pod nieobecność dziecka i starannie wietrzę później mieszkanie.