Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Tablet na prezent dla dziecka - w jakim wieku??

Data utworzenia : 2014-12-19 09:29 | Ostatni komentarz 2015-02-16 08:43

aaasik1

3372 Odsłony
15 Komentarze

Witam, moja bratanica ma 5 lat i wciąż mówi o tablecie...Mnie to trochę przeraża, żeby takiemu dziecku kupować taki prezent, ale może, jeśli zainstaluje się tam same sensowne i edukacyjne aplikacje, ma to jakiś sens? Macie jakieś doświadczenia? Dziecko+tablet to dobry duet?? :) Proszę o opinie :)

2014-12-20 17:45

jak dla mnie to troche przesada bo raz - dziecko przyzwyczaja sie bardzo szybko do hojności cioć i z czasem oczekuje na wiecej i wiecej a nie zawsze te pieniazki sa, prawda? i wolałabym kupic coś innego co równiez może zainteresować i nie nudzic.. Chociaż presja z strony koleżanek i kolegów jest ogromna... W szkołach co 2 dziecko na przerwach siedzi z tabletami, smartfonami itp itd... Przychodzi takie dziecko do mamy i argument brzmi ,, Ale wszyscy w klasie mają tylko nie ja...

2014-12-19 22:48

Ja też jestem raczej przeciwniczką takowych prezentów w tym wieku, ja to w ogóle najchętniej uchroniłabym dzieci przed takimi rozrywkami - my nie mieliśmy i wyrośliśmy na normalnych i fajnych ludzi ;) Ale to nieuniknione, niestety, ale fakt, póki co to chyba ręki do tego nie przyłożę :)

2014-12-19 22:34

Zdecydowanie poczekałabym jeszcze z tym zakupem. Mam córkę w tym wieku i nie kupiłabym jej. Ona też jakiś czas temu wspominała mi, że chciałaby bo dzieci z rodziny mają, ale wytłumaczyliśmy jej z mężem, że na wszystko przyjdzie czas. Zgadzam się z tym, że im więcej dzieci mają tym więcej później chcą. Gorzej jak w koło dzieciaki mają i się chwalą np. w szkole dziecko wtedy tym bardziej naciska bo nie chce być gorsze i pojawia się dylemat rodzica.

2014-12-19 21:37

Ja nigdy bym nie kupiła takiemu małemu dziecku tableta. Kilka razy już mogłam zaobserwować dziecki, które od tego typu urządzeń się uzależniły i zamiast patrzeć gdzie idą to miały wzrok wbity w ekran. Z tabletem chodziły jeść, spać itp.

2014-12-19 19:49

Ja nie kupiłabym takiemu małemu dziecku tableta. Jestem generalnie przeciwniczką kupowania , dawania małym dzieciom drogich sprzętów elektronicznych. Uważam że 5 lat to za mało aby dziecko obsługiwało tablet, nawet jeżeli rodzice będą mieć kontrole nad tym co przegląda ich dziecko. Ja obserwuję niektóre dzieci ze swojego otoczenia i jestem przerażona ilością godzin jaką przesiadują przed komputerami, tabletami , telefonami komórkowymi zaniedbując inne zajęcia, naukę, sport itd. Poza tym uważam że jeżeli dziś kupisz 5 latkowi tablet to za rok będzie chciał laptop a za dwa lustrzankę lub inny sprzęt. Dobrze że świat idzie do przodu ale to nie znaczy że dzieci powinny korzystać z każdego rodzaju sprzętu który jest dostępny na rynku.

2014-12-19 15:35

tablet też można dobrze wykorzystać dla dziecka, taki sprzęt musi być używany tylko pod kontrolą rodziców , na tablecie też można grac w edukacyjne gry słuchać bajeczek ;), świat idzie do przodu

2014-12-19 15:21

Moja chrzesniaczka ma 7 lat i nigdy w zyciu bym jej nie kupila tableta. Wychodze z zalozenia ze lepsze sa ksiazki i grh edukacyjne niz od malego ladowac w dziecko elektronike... dostala od nas w wieku 4 lat tableta ale edukacymnego, dzieki ktorym uczyla sie literek i liczb;) moze jestem staroswiecka ale takie prezenty dla malych dzieci to dla mnie nic dobrego;) pozniej dzieci zamiast rozmawiac ze soba albo bawic sie i kreatywnie spedzsc czas to siedza na korytarzu z nosem w telefonie i zero socjalizacji:) samo zycie, bylam miesiac na prakykach w podstawowce i taka jest szara prawda;(