Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Tablet na prezent dla dziecka - w jakim wieku??

Data utworzenia : 2014-12-19 09:29 | Ostatni komentarz 2015-02-16 08:43

aaasik1

3365 Odsłony
15 Komentarze

Witam, moja bratanica ma 5 lat i wciąż mówi o tablecie...Mnie to trochę przeraża, żeby takiemu dziecku kupować taki prezent, ale może, jeśli zainstaluje się tam same sensowne i edukacyjne aplikacje, ma to jakiś sens? Macie jakieś doświadczenia? Dziecko+tablet to dobry duet?? :) Proszę o opinie :)

2015-02-16 08:43

Ja nigdy bym nie kupiła takiemu małemu dziecku tableta,najgorszej tak nauczyć to nic by nie robili tylko patrzyli w tego tableta.Ja nie rozumiem rodziców co kupują dzieciom na dodatek małym takie prezenty,tak ich też naucza to nie chciałabym wiedzieć co chcieli by dostać jak będę mieć 18 lat,samochód,mieszkanie?To jest dla mnie chore!Ja mam Szwagierka co ma 9 letniego syna i od małego to znaczy od 5 lat nic go nie interesuje tylko komputery tableta którego dostał na komunię. fLaki siedzi w domu to cały dzień nic nie zrobi,nawet w ładną pogodę nie wyjdą z nim do dwór tylko on siedzi przed komputerem a jak już gdzie wychodzą to trzyma tableta w ręce a matka jeszcze mu buty ubiera to tak zapatrzony w leo obraz.Już tak się od tego uzależnił,masakra!Rozumiem siedzieć przed komputerem ale z umiarem a nie całymi dniami bez przerwy.

2015-02-15 13:53

Siostrzenice moje męża ( 9 i 6 lat) też mają tablet, jeden na nie dwie, od jakiegoś roku. Obserwując jak go użytkują dochodzę do wniosku, że ni jak to się ma do gier i zabaw edukacyjnych. Chyba że edukacja ma jakąś inną definicję niż miała jak ja byłam mała. Starsza non-stop gra w Simsy, a młodsza w jakieś dziwne zielone stwory. Oczywiście jedna przez drugą się kłócą, że teraz ich kolei na granie.

2015-02-15 13:40

Moja córka dostała od swojego chrzestnego tablet w wieku sześciu lat. Najpierw myślałam, że to mało udany prezent, ale szybko przekonałam się, że to nie taki głupi pomysł. Oprócz gier, które można tam zainstalować jest dużo zabaw edukacyjnych, z których mała chętnie korzysta

2015-02-15 10:04

Ostatnio koleżanka mówiła mi, że zdecydowali się na gwiazdkę kupić dwulatce tablet...i do tego z zaporą i blokadą na strony niebezpieczne dla dziecka. W zasadzie nie miałam nic do powiedzenia w tym temacie...gdyż dla mnie to co mówiła brzmiało absurdalnie. Wg niej tablet ma na celu rozwinięcie dziecka i jego umiejętności..poprzez gry na nim, ale ja jestem innego zdania. Wynika to zapewne z braku czasu, który można poświęcić dziecku i pójście na łatwiznę za sprawą zakupu tabletu.

2015-02-14 23:13

Zdecydowanie jestem przeciwniczka kupowania dzieciom tableta, komputera czy telefonu. Po pierwsze, sprzety te promieniuja, jakby nie patrzeć po paru godzinach bliskiego kontaktu, może w przyszłości wyleźć jakaś niepłodność itp.Po drugie, wzrok dziecka- oczka męczą się, a przeciez jeszcze się rozwijają. po trzecie - dziecko powinno biegac z rówieśnikami a nie siedziec przy tablecie. Lepiej kupic miesięczny karnet na basen.

2015-02-13 18:45

też bym nie kupiła. Jak rodzice chcą to niech kupują,tego się im nie zabroni ale uważam,że dziecko powinno jak najdłużej trzymać sie z dala od takich rzeczy,bo się zacznie tablet,komputer i dziecko zamiast kreatywnie spędzać wolny czas nawet na układaniu puzzli będzie grało w gry. Ja swojemu dziecku na pewno telefonu szybko nie kupię,jak pojedzie na wycieczkę na parę dni albo na kolonię to mu jakiś telefon dam żeby w razie co dzwonił do mnie ale tak bez potrzeby to po co ? żeby grał w węża ? siedział na facebooku? w życiu. Telefon to nie zabawka i ma wiedzieć,że to jest przede wszystkim do dzwonienia a nie do szpanu.Na 16 urodziny w takim tempie można już mieszkanie dziecku kupować,bo co roku droższe prezenty trzeba dawać.

2015-02-13 11:03

Na tableta ma jeszcze czas chyba ze takiego zabawkowego... to ma bc dziecinstwo a nie tablety komorki komputery... a pozniej przyjaciol brak...

2014-12-21 18:18

mój chrześniak miał styczność z tabletem chyba jak tylko zaczął chodzić.... gdy miał 3 latka upadł na podłogę i pozbyli się tabletu... młody śmigał w każdą gierkę, jaką zainstalowali mu na tablecie... ale mało mówił... Ja osobiście nie kupiłabym dziecku tabletu, Do szkoły przychodzą z tabletami?? Smartfonami?? wow myślałam, że rodzice nie pozwalają brać takich rzeczy do szkoły..