Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

jaki smoczek do kleików i kaszek?

Data utworzenia : 2014-06-25 23:03 | Ostatni komentarz 2015-05-19 08:58

Ewcia2

18892 Odsłony
23 Komentarze

Dziewczyny pomóżcie, miałam buteleczkę O z aventa i synek z niej super pil, ale od 4-5 troszkę zagęszczalam kaszkami mniej ich podawałam niż jak pisało, ale teraz już chce podawać normalnie bo synek ma już prawie 6mc, chłopak z głupa powiększył dziurkę w smoczku i pil z niej tak z 3tyg aż tu nagle rozerwał się ten smoczek i tak mu się wylewami ze aż mi płakał jak nie wiem i po wypiciu 40ml niechcial już pic, zrobiłam mu w buteleczce w której mam na herbatki z canpol ale chyba się zraził i juz nie chcial, przez dzień pil mi z tej herbatki ale oczywiście bez kaszki bo kaszka by mi nie przeszła mimo smoczek jest 6+, i pije z niej tak długo ze czasem się wkurza, chłopak pracuje w delegacji, nie mam samochodu, a do sklepów mam 5km z dzieckiem ciężko , ale dzisiaj miałam okazję bo byla siostra i byłam w aptece i doradziła mi z aventa z smoczkiem co się reguluje 1,2,3 ze 1na samo mleko a 2,3na kaszki, wiec ja kupilam z większą buteleczka i masakra nawet na tej 1z kaszka czy z kleikiem leci mu szybko i pul mu się wylewa:-( jaka mam kupić? Bo zwariuje:-(

2014-06-26 13:56

Dziękuję, właśnie tak zrobiłam, tylko ja nie mam smoczka z aventa do kaszek, tylko z aventa ten z trzema juz zapomniałam jak on się nazywa. Ale zagescilam bardziej i naszczescie nie ulewa mu się.a tak co ile moge zagęszczac mleko?

2014-06-26 12:44

też miałam taki problem, chciałam na noc zagęścić trochę mleko kleikiem i kupiłam specjalny smoczek do kaszki z aventu. Jednak jak się tylko trochę zagęszcza to mleko dalej rzadkie i dzieciaki mi się krztusiły. Teraz na noc jak zagęszczam trochę tylko na noc to daję im normalny smoczek taki jak do mleka, trochę więcej siły potrzebują żeby ciągnąć ale spokojnie dają radę. W dzień zaś robię gęściejszą kaszkę i wtedy daję im ten specjalny smoczek do kaszki i dobrze sobie radzą. Fakt na początki strasznie im z buzi wylatywało ale szybko się przyzwyczaiły. Także jak chcesz tylko trochę zagęścić mleko to dawaj ten smoczek co normalnie do mleka a jak będziesz robić gęściejszą to smoczek do kaszki w końcu załapie jak to jeść a gęsta kaszka nie będzie mu tak szybko leciała.

2014-06-26 08:02

Trojprzeplywowy smoczek mam z agent wiec nie wien czy będzie różnica od agenta a przez nią w tej najmniejszej z olejkiem kukurydzianym leci mu za szybko,ze prawie wszystko mu się wylewami a synek tak połykam, ze aż z powietrzem, a łyżeczka też czasem mu daje ale wole z buteleczki i juz kupiłam 2smoczki z agenta co są tak drogie i są za duże te dziurki a te zwykle pojedyncze czy trojne znowu są za małe :-(

2014-06-26 07:48

A ja mogę polecić Ci smoczek z Lovi ten trójprzepływowy u nas w przypadku kaszki na samym początku się sprawdzał . Ale teraz podaję kaszke już tylko i wyłącznie łyżeczką. Bądź ewentualnie możesz zakupić tą miękką silikonowa butelkę z łyżeczka co pozwala ładnie dziecku wprowadzać nowe posiłki do diety w tym również kaszki. Jet sto LOVI WIELOFUNKCYJNA BUTELKA SILIKONOWA 230 ML lub 120ML . W tej butelce też możesz wymieniać łyżeczkę w zależności od posiłków. http://allegro.pl/lovi-wielofunkcyjna-butelka-silikonowa-230-ml-i4352744110.html http://allegro.pl/lovi-butelka-wielofunkcyjna-120ml-10-831-i4345047921.html http://allegro.pl/lovi-lyzeczka-do-butelka-wielofunkcyjna-6-m-i4360071012.html

2014-06-26 03:15

Ewcia kleik kukurydziany słabo zagęszcza mleko trzeba go wsypać sporo żeby było naprawdę sycące i gęste, przynajmniej mleko matki słabo zagęszcza dlatego ja używam kaszki ryzowej. Bardzo szybko gęstnieje i czuć jakby takie płatki ryzowe rozgotowane podczas picia przez smoczek. Ja miałam pierwsza butelkę z aventu ale one są dla mnie za drogie a sam smoczek do tej butelki która mieliśmy kosztował 15 zł wiec zmieniłam butelkę na lovi bo ja nie widzę różnicy wiec po co przepłacać:) Spróbuj wsypać więcej tego kleiku i zobacz czy będzie gęstsze.

2014-06-26 02:31

Chciałam z logo ale w tej aptece mieli tylko butelki z agenta, a synek juz pkakal i nie jeździłam, a z tej awenta trzywymiarowe to za szybko leci ale w sumie mm to co mamy bebilon pepti dha1 jest rzadkie,a jak dodam łyżeczkę kleiku kukurydzianego do 50ml to jest rzadkie.

2014-06-25 23:40

Ewcia bardzo fajny jest smoczek lovi do kaszek. Ja podaje dziecku na noc ok 170 ml mojego mleka do tego sypie ok 2-3 łyżek kaszki ryzowej i taka gęstość jest ok . Tylko kasza na mamy mleku szybko rzednie i trzeba szybko pic. Ale myślę ze podobne proporcje trzeba by zachować na mleku modyfikowanym. Mały chyba się zraził do picia kaszki przez smoczek i trzeba będzie na nowo pokazać mu ze picie kaszki przez butelkę jest fajne i jest bezpieczny, tzn. pokazać mu ze się nie zakrztusi. Podawaj mu taka kaszkę kilka razy dziennie nawet po łyczku aby na nowo się przyzwyczaił i zapomniał o tym niemiłym wspomnieniu. A może rob dziecku kaszkę gęstszą i podawaj łyżeczka przed snem a za ok godz podaj mleko do popicia. Fajna jest miękka butelka wielofunkcyjna lovi i może posłużyć dziecku na początek nauki z łyżeczki. Nic się wtedy nie rozchlapuje nic nie brudzi mimo ze maluch je z łyżeczki. A ty dozujesz mu ilość kaszki na łyżeczkę za pomocą naciskania na butelkę. My od dłuższego czasu robimy tak ze ok 18.30-19 mała domaga się jedzonka wiec dostaje ok 70 ml kaszy +jakieś owoce do tego. Wychodzi wówczas ok 90 ml kaszki. A ok 20.00 zjada mleko przed snem tylko już dużo mniej bo zazwyczaj ok 100-120 ml. http://allegro.pl/lovi-wielofunkcyjna-butelka-silikonowa-120-ml-i4352689350.html