Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (885 Wątki)

Ręczniczek kąpielowy

Data utworzenia : 2014-05-24 08:06 | Ostatni komentarz 2014-06-19 07:17

Didisia

5174 Odsłony
38 Komentarze

Z racji tego, że w sklepach ciężko znaleźć ręczniczek kąpielowy dla dzidziusia z porządnego materiału frotte (większość jest jakby "woskowana", trudno osuszyć ciałko), postanowiłam takowy ręczniczek uszyć sama. Dla mam, które mają ochotę trochę pokombinować podaję świetny "przepis" jak łatwo można samej takowy wykombinować. Z dużego ręcznika z prawdziwej frottki, bądź z frottki na metry (miałam możliwość taką dostać w sklepie za grosze) Wycinamy kwadrat 80x80 cm. Przykładając np duzy talerz, wycinamy zaokrąglając rogi. Z pozostałego materiału wycinamy trójkąt, którego boki są równe 25 cm. Róg pomiędzy ramionami zaokrąglamy, a dłuższy bok obszywamy lamówką, bądź po prostu podszywamy robiąc rąbek. W jednym z rogów ręcznika nakładamy wycięty trójkąt i zszywamy ściegiem zygzakowym brzegi. Pozostałe brzegi wykańczamy lamówką, bądź podszywamy :) Mozemy równiez kapturek ozdobić mordkami zwierzątek Źródło: M jak Mama nr 8 2013

2014-05-24 17:25

Angie nie... chyba nie wyprze :D bawełna jednak,to bawełna :D fakt z tym naszym przemysłem to już na maksa kombinacje są! byle by zarobić jak najwięcej! chociaż kto wie..

2014-05-24 16:58

Jak tak dalej pójdzie to bambus wprze starą dobrą bawełnę: pieluchy, ręczniki, skarpety, rajstopy. Ciekawe co jeszcze o czym nie wiem...

2014-05-24 14:27

Daria, świetny pomysł :) ja właśnie muszę się zabrać za zrobienie pościeli (poszewek),bo dostałam od babci męża świetny materiał,bo flanelę może ma troche babciny wzór,ale przyda się :) takie rzeczy nie zginą!!! co prawda nie mam maszyny do szycia,więc będę walczyć recznie,ale ja to zawsze dam sobie takie misje w czasie,że trudno ogarnąć :D A mam jeden ręcznik bambusowy powiem Wam w domu i świetna sprawa :) bardzo chłonny :)

2014-05-24 13:01

Spoko pochwalę się ;p ale to jeszcze potrwa, bo mam teraz mniej czasu a cały czas zmagam się z pościelą. Aczkolwiek mój ręcznik będzie dość skromny, bez uszek i buźki zwierzaczka, bo mam materiał niebieski z wytlaczanymi białymi kwiatami. Angie słyszalam o pieluszkach bambusowych, ale nie o ręcznikach. Ale na logikę biorac to powinny być chlonne (jak pieluszki) i wytrzymałe

2014-05-24 12:13

Mi udało się kupić naprawdę dobre ręczniki frotte z kaputurkiem w smyku. Najlepsze jest to, że te 100 % bawełny, czyli najlepiej chłonące wodę były najtańsze ;) a czy próbowałyście ręczniki bambusowe? Ostatnio ich sporo w necie, ale nie wiem czy dobrze chłoną, czy są miękkie i delikatne, jak z ich wytrzymałością... Didisia, też jestem ciekawa efektu.

2014-05-24 08:30

jak już uszyjesz to się koniecznie pochwal , bo pomysł świetny ;))