Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Kupujemy hulajnogę dla dziecka - jaką wybrać?

Data utworzenia : 2014-04-23 08:58 | Ostatni komentarz 2018-07-06 10:34

konto usunięte

12215 Odsłony
19 Komentarze

Ostatnio mieliśmy problem chcieliśmy kupić hulajnogę dla chrześnicy męża a ma 2 latka i mieliśmy nie lada wyzwanie. Jaka , od jakiego wieku itp. Na co zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi? Najważniejszym parametrem, jakim powinnyśmy się kierować przy zakupie hulajnogi jest bezpieczeństwo naszych dzieci. Dlatego wybierając hulajnogę powinna ona mieć certyfikat bezpieczeństwa. Kolejnymi istotnymi parametrami są: wiek, wzrost i waga dziecka. Na rynku dostępne są hulajnogi trzykołowe i dwukołowe, te trzykołowe przeznaczone są dla mniejszych dzieci, dają większą stabilność i równowagę podczas jazdy, zaś hulajnogi dwukołowe są dla dzieci starszych. Ale należy również pamiętać że kask tu powinien być nieodłącznym elementem przy zakupie hulajnogi:) A wy w jakim wieku zakupiliście pierwsza hulajnogę dla malucha i jaką?

2014-04-24 09:32

Proud masz rację dla młodszych dzieci dwa kółka powinny być z przodu bo zapewniają stabilność i równowagę maluchowi.

2014-04-23 22:17

My jeszcze nie kupujemy takiego sprzętu (na razie jesteśmy na etapie wyboru rowerku biegowego), ale moja koleżanka kupiła córce (nieco ponad 3 latka) hulajnogę trójkołową. Nie podam dokładnego modelu, ale wspomnę o ważnej rzeczy. Ich hulajnoga ma dwa koła z przodu, a nie z tyłu (bo są i takie), dla lepszego złapania równowagi - coś w ten deseń: http://archiwum.allegro.pl/oferta/hulajnoga-trojkolowa-skladana-smj-sport-sklep-roz-i3238909960.html :)

2014-04-23 09:26

pierwszą hulajnogę jaką miałam zaszczyt wybierac , była dla mojej siostrzenicy na 1wszą Komunię Św. od mojej mamy..Oliwa chciała koniecznie hulajnogę wyczynową firmy Y Fliker - bujasz się i jedziesz w przeciwienstwie do zwykłej na której trzeba się nogą odpychac..zeby uniknac nieszczescia mama zakupiła w tym samym sklepie kask + ochraniacze na dłonie , kolana i łokcie ...zastanawiała się nad kombinezonem ze stali ..miała do samego konca wyrzuty sumienia , ze jej kupila te hulajnoge , mała to okropny dzikus i mama wizje miała jak zjezdza ze stromej asfaltowej górki heh :) jeśli chodzi o bezpieczenstwo to oczywiscie nie ma powodów do obaw...zaraz po Komuni zaczeła cwiczenia i tak przez całe wakacje ..potem troche jesieni i mysle ze niedługo znowu zacznie..o ile juz nie zaczeła jezdzic :) bardzo wazne jest tak jak juz mraczek napsiałas ..zeby hulajnoga była dobrej jakosci z certyfikatami bezpieczenstwa..jesli decydujemy sie na kumpno tego sprzetu nalezy dokupic porzadny kask i najlepiej ochraniacze ...jak stoimy przed roznymi rodzajami , roznymi firmami musimy przed zakupem dobrze obejrzec czy nie ma ostrych krawedzi , nie ma niebezpiecznych elementów. "Jakie kółka? W za­leż­no­ści od tego, gdzie dziec­ko bę­dzie się na hu­laj­no­dze po­ru­sza­ło, wy­brać na­le­ży od­po­wied­ni ro­dzaj kółek. Do jazdy po as­fal­cie oraz kla­sycz­nych chod­ni­kach naj­le­piej spraw­dzą się małe, wy­ko­na­ne z po­li­ure­ta­nu kółka – do­stęp­ne w naj­bar­dziej kla­sycz­nych hu­laj­no­gach. Jeśli chce­my, by dziec­ko mogło z niej ko­rzy­stać także na ścież­kach le­śnych czy też ogól­nie w te­re­nie bez na­wierzch­ni utwar­dzo­nej, po­staw­my na hu­laj­no­gę z du­ży­mi, pod­gu­mo­wa­ny­mi, naj­le­piej dmu­cha­ny­mi opo­na­mi. Sze­ro­kie, twar­de i spe­cjal­nie wy­pro­fi­lo­wa­ne koła zaś będą ide­al­ne dla mi­ło­śni­ków szyb­ko­ści w be­to­no­wych ska­te­par­kach – na bruku jed­nak na pewno po­ja­wią się z nimi pro­ble­my." źród.informator.zumi