Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Spacerówka - do ilu lat

Data utworzenia : 2014-02-08 21:50 | Ostatni komentarz 2018-06-13 09:02

Aniss

13365 Odsłony
22 Komentarze

Pytanie do mam które mają raczej starsze dzieci, do jakiego wieku dziecko powinno korzystać ze spacerówki, lub do jakiego wieku wasze dzieci korzystały, wiadomo jeśli mama zachodzi dosyć szybko w ciąże po pierwszym porodzie, to przestawienie starszaka na marsz szybciej idzie za sprawą konieczności przekazania wózka dla młodszego rodzeństwa. Natknełam się na kilka opinii w internecie, ze np. 2 latek to już powinien bez wózka ganiać stąd moje pytania i chęć poznania waszych opinii na ten temat.

2018-06-13 09:02

to bardzo indywidualna kwestia. dłuższe spacery bez towarzystwa wózka czasem kończą się noszeniem :) mimo przekroczonych dwóch lat, to kiedy idę biegać, biorę wózek biegowy - thule urban glide 2.0 - ten: wozimysie.pl/thule-urban-glide-2-nowy. 34 kg ponoć może wytrzymać, więc jest szansa na to, że jeszcze trochę go będę mieć :)

2016-11-13 17:53

Taak, moja córla w wieku 7 miesięcy osiągnęła imponującą masę 11 kg i bałam się, co mam jej kupić, bo wszystkie soacerówki do 3 lat i 15 kg... Tylko że ona przystopowała, ma 10 miesięcy i nadal 11kg i myślę, że tę wagę może jeszcze dość długo utrzymać - teraz wreszcie rośnie wzdłuż ;) A co do momentu przesadzenia do spacerówki i ze spacerówki "na nogi" to oczywiście indywidualna sprawa każdej pary dziecko-rodzic; byle zachować w pamięci, że pozycję siedzącą nadajemy dziecku dopiero wtedy, gdy samo siada. (W naszym wypadku był to 7. miesiąc)

2016-11-13 17:17

Przydatny wątek dla tych przyszłych mam, które nie mają jeszcze wózka. Ja kupując wózek czytałam dużo i przy każdym napisane było "do 36 miesięcy i (chyba) 15 kg". No ale skąd taka ciężarna bezdzietna ma wiedzieć ile jej dziecko będzie ważyło w wieku 3 lat. No i u nas te 15 kg jest już tuż tuż a synek ma 2 latka prawie. Na szczęście już nie chce spacerówki, wczoraj umyta i spokój. Też tak jak Lenka ostatnie miesiące częściej prowadziłam pusty wózek a syn obok.

2016-07-19 13:02

Również uważam, że wszystko zależy od dziecka. To samo z gondolą, naczytałam się, że generalnie dość szybko dzieci są przesadzane do spacerówek. Mojej małej taka próba się nie spodobała, wolała leżeć niż siedzieć i ostatecznie przesiadła się dopiero po 8,5 miesiąca., kiedy już leżenie decydowanie przestało być atrakcyjne. Dziecko samo zdecyduje.

2016-07-12 12:15

Tez wlasnie sadzw ze wszystko zalezy od dziecka.

2016-07-12 10:17

Wszystko zależy od dziecka. Nie ma chyba odpowiedniego wieku na rozstanie że spacerówka. Jedne dzieci szybciej będą wolały chodzić na spacerku a inne będą wolały siedzieć w wózku. Nie ma na to złotej reguły jednej i uniwersalnej. Każdy maluch jest inny i w innym tempie rozstaje się że swoimi rzeczami.

2016-07-11 23:27

Ja pamietam jak moj brat ktory teraz ma 21lat to jak byl dzieckiem to do 5 roku zycia byl takim leniuszkiem ze wolal w spacerowke siadac a moja babcia go tak wiozla hehe:)

2016-07-11 21:36

Moj synek jak mial 1,5 roku przestal korzystac z wozka. Ja prowadzilam wozek a synek szedl obok.Natomiast mojej siostry syn ktory ma 2,5 roku a wyglada na duzo strszwgo do tej pory jezdzi wozkiem.