Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

GPS dla dzieci

Data utworzenia : 2019-03-10 11:50 | Ostatni komentarz 2019-03-12 11:23

Jagnako

288 Odsłony
6 Komentarze

Na rynku dostępne są specjalne lokalizatory – urządzenia wielkości mniejszej niż pudełko zapałek. Takie urządzenie wystarczy umieścić dziecku w plecaku lub kieszeni, albo zamocować na przegubie i będziemy mogli zlokalizować gdzie ono jest. Co o tym sądzicie? Przyznam się, że dla mnie sprawa trochę kontrowersyjna, chociaż bezpieczeństwo mojego dziecka jest jednym z moich priorytetów, ale z drugiej strony czy sama chciałabym nosić taki lokalizator?

2019-03-12 11:23

Jeśli chodzi o lokalizatora to każda z nas będzie miała inne zdanie na ten temat. Teraz słyszy się różne rzeczy a tutaj już nie chodzi o kwestie zaufania tylko właśnie bezpieczeństwa. Zreszta jak dziecko ma taki lokalizator to nie jest równoznaczne z tym ze będziemy siedzieć i śledzić cały dzień dziecka ale w razie czego może nam on bardzo pomoc.

Konto usunięte

2019-03-11 10:41

Wydaje mi sie, ze nie chodzi tutaj o kwestie zaufania ale o kwestie bezpieczeństwa. Urządzenie takie nie jest drogie: https://sklep.gkpge.pl/locon-zegarek-gps-dla-dzieci-gjd01-r%C3%B3%C5%BCowy A tak jak napisała tutaj koleżanka powyżej przezorny zawsze zabezpieczony. A gps jest takim zabezpieczeniem dla malucha. Gadżet ten może być breloczkiem do kluczy, zegarkiem lub opaską zakładaną na rękę. Co ciekawe, za jego pomocą możemy również zdefiniować bezpieczne obszary, w których nasi najbliżsi mogą się poruszać. Jeśli osoba wyjdzie poza określony teren - zostaniemy o tym niezwłocznie poinformowani. Najlepszą opcją jest gps na rękę. Będzie dla dziecka najwygodniejszy i na pewno nie wypadnie z plecaka.

2019-03-10 16:21

No właśnie,kwestia zaufania to jedno, ale myślę, że to świetne urządzenie przede wszystkim dla bezpieczeństwa dzieci. Ile się słyszy o porwaniach, uprowadzeniach? Aż strach pomyśleć. Takie urządzenie moim zdaniem jest świetnym wynalazkiem i pomimo tego, że temat może wydawać się kontrowersyjny, bo zaraz pewnie padnie pytanie "Czy nie mamy zaufania do swojego dziecka?". Oczywiście ja uważam, że kwestia zaufania w tym przypadku jest gdzieś z boku, ponieważ bardziej myślimy o bezpieczeństwie,natomiast myślę, że jest to też równie ważne. Wiadomo, że dzieciom, nawet w drodze do szkoły, potrafią wpaść szalone pomysły do głowy, mają okres swojego buntu i różne myślenie na dany temat, nie zawsze zgodny z myśleniem rodziców, co czasem powoduje zwyczajnie kłopoty. Nie mówię tu o kontrolowaniu dzieci ponadprzeciętnie, bo to raczej temu nie służy. A myślę nawet, że wręcz przeciwnie. Zbyt mocna kontrola i zabranianie dzieciom wielu rzeczy czasem ma oczywiście odwrotny skutek i działa na zasadzie zakazanego owocu, który kusi najbardziej. W każdym razie myślę, że gdy moja córka podrośnie, będę chciała zaopatrzyć się i mieć takie urządzenie ze względu na jej bezpieczeństwo i własny spokój przede wszystkim :) Jak to mówią, nie wywołuj wilka z lasu, to w tym wypadku bardziej skłaniam się ku powiedzeniu, że przezorny zawsze ubezpieczony.. :)

2019-03-10 15:39

Dzieci mają różne pomysły i zaufanie zaufaniem a bezpieczeństwo to inna sprawa. Poza tym takie coś chroni też przed ekstremalnymi sytuacjami typu uprowadzenis. Ja uważam że dobry wynalazek

2019-03-10 15:21

Moje dziewczyny mają lokalizator w telefonach zawsze wiem gdzie są. Zaufanie jedna strona ale strach druga. Wolę wiedzieć gdzie są moje panny.

2019-03-10 12:37

Sama mam synka i ciężko by mi było podjąć decyzję jeśli wpadł by mi w ręce taki lokalizator. Chcemy ufać dziecku, ale czasem takie coś się przydaje w razie "W".