Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Dogoterapia- skuteczna ?

Data utworzenia : 2018-07-03 20:26 | Ostatni komentarz 2018-11-06 21:01

B.Lis

358 Odsłony
2 Komentarze

Zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem dla naszego dziecka jak dogoterapia. Podobno dla dzieci niepełnosprawnych to bardzo dobre rozwiązanie. Znalazłam tutaj http://celestyn.pl/nasza-oferta/dogoterapia/ takie zajęcia. Moze ktoś z was powie mi coś więcej o tym ?

2018-11-06 21:01

Dogoterapia to jedna z licznych zooterapii, czyli naturalnych i podobno najbardziej skutecznych form rehabilitacji. Wiele o tej formie terapii słyszałam i jestem nią zachwycona. Wszelkie formy ćwiczeń z wcześniej wytresowanymi psami wspomaga rehabilitację ruchową, oraz pomaga w zapomnieniu o swoich problemach. Taki piesek to prawdziwy przyjaciel. Należy jednak pamiętać że pies to nie zabawka i powinno się korzystać z pomocy WYSZKOLONEGO psa terapeuty!!!!(czyli nic na własną rękę!). Podobno to nie człowiek wybiera psa tylko pies człowieka. Podejrzewam, iż każdy członek rodziny powinien przejść wczesniej jakiś kurs jak korzystać z pomocy takiego czteronożnego przyjaciela, by rehabilitacja przebiegała prawidłowo i bezpiecznie. Widziałam wiele reportaży w których rodziny wypowiadały się, jak taki pies terapeuta zmienia życie ich i ich dziecka na lepsze, a to dowodzi, że warto inwestować w taką formę rehabilitacji.

2018-11-06 15:39

To zależy co dolega dziecku. Terapeuta musi odpowiednio dostosować ćwiczenia. Dogoterapia, to nie jest przytulanie czy głaskanie pieska. Mój syn np. karmił psiaka łyżeczką, albo przyczepiał mu spinki (ćwiczenia motoryki małej). Niemniej jednak polecam dogoterapię z całego serca. To niesamowita frajda dla dziecka.