Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Pakowna torba

Data utworzenia : 2018-03-11 16:07 | Ostatni komentarz 2018-03-20 10:43

Mammania

809 Odsłony
13 Komentarze

Kobietki, poszukuję fajnej torby, w którą spakuję niezbędne rzeczy do szpitala na poród. Czy możecie coś konkretnego polecić? Nie wiem, czy lepiej zainwestować w większą walizkę, czy wystarczy torba kobieca o nieprzeciętnych rozmiarach :P To moja pierwsza ciąża, nie wiem jak się nastawiać, a propozycje na stronach stricte wyprawkowych sprawiają, że oczy wychodzą na wierzch (przez cenę oczywiście) :) Dzięki z góry za pomoc :)

2018-03-20 10:43

Miałam torbę, było wygodnie. A że studiowałam w innym mieście to toreb większych i mniejszych miałam sporo, tak żebym sama sobie ją mogła dźwigać w razie co. Miałam też raz w szpitalu wielką walizkę na kółkach i rewelacja sprawa, ale to wtedy leżałam z córką 2 tygodnie, więc i potrzeby zupełnie inne.

2018-03-19 13:01

Rodziłam 1 marca, do szpitala wybrałam się z walizką na kółkach. Łatwo było mi się z nią przemieszczać. Ba! Kilka dziewczyn z sal obok także miały walizki na kółkach. Nie widzę w tym nic złego :) Zmieści się elagancko pod łóżko.

2018-03-17 21:51

Również polecam miękką torbę sportową - sama taką miałam przy oby dwóch porodach...walizka na kółkach nie pasuje mi jakoś do szpitala i nie spotkalam się z nimi w szpitalu jeszcze . Sportowke wszędzie upchasz i wykorzystasz przy wczasach i nie tylko. No i plus cenowy - bo sportowki nie są takie drogie ;)))

Konto usunięte

2018-03-16 14:20

Pcheła, dzięki za link. Wespre się nim równiez. Na stronie mojego szpitala niestety nie ma takiej listy potrzebnych rzeczy. A na zajecia ide do przyszpitalnej szkoły wiec tam juz połozna bedzie miała konkretne informacje. Zreszta raz juz dzwoniłam do szpitala i powiedziala, ze no. kosmetyki dla malucha trzeba miec swoje, oni jedynie ubranka mogą dac (ale ja i tak wezme własne), reszte juz samemu trzeba sobie zapewnic.

Konto usunięte

2018-03-16 10:25

Agnieszka - warto dopytać na szkole rodzenia, ale także w konkretnym szpitalu, w którym będziesz rodzić. Często na stronach szpitala jest umieszczona informacja, czego wymagają. Bo tak jak dziewczyny pisały: w niektórych szpitalach dają pampersy, w innych nie. Niektóre szpitale pozwalają własne ubrania, inne ubierają w szpitalne. Ja planuję rodzić w medeorze, więc głównie sugerowałam się ich listą. Gdybyś chciała się zasugerować to podaję link: http://www.medeor.pl/co-zabrac-do-porodu Dodatkowo tą listę omówiłam na spotkaniu z moją położną środowiskową. Ze względu na swoją praktykę podpowiedziała co jeszcze lepiej zabrać (np. majtki jednorazowe).

Konto usunięte

2018-03-16 09:37

Ja kupiłam super torbę w centrum chińskim za 35 zł. Jest mega pojemna, pakowna. Nie chciałam przepłacac, a taka torba zawsze przyda sie na wakacyjny wyjazd np :-) Moja torba juz pomiescila wszystkie rzeczy dla mnie i dla maluszka kosmetyki, chusteczki, pieluchy itp. Jedynie ubranek jeszcze nie mam dla Malutkiej, ale w sobote ide na szkole rodzenia i dopytam dokladnie co jest potrzebne, a co nie wiec jeszcze zweryfikuje jej zawartosc :-)

2018-03-12 19:12

Ja na pewno postawię na zwykłą torbę sportową dla siebie. Będę pakować w nią tylko to co niezbędne. Nie chcę później niepotrzebnie do domu wracać z zarazkami na rzeczach, ktore sie nie przydaly. Jeśli czegoś zabraknie to mąż lub ktoś z rodziny dowiezie. Nie mieszkamy jakoś daleko od szpitala. ;) Myślę że część rzeczy popakuje w woreczki strunowe żeby szybciej później odnaleźć i w sumie dla większej higieny. Ręczniki papierowe wezmę na pewno, bo w szpitalu różnie bywa. Takimi ręcznikami planuje m.in. wycierać części intymne po kąpieli. Torbę dla Maluszka będę miała osobną. Kiedyś w szpitalu w którym planuje rodzić zapewniali m.in pampersy, obecnie nie, więc warto zapytać o wymagane rzeczy do porodu i dka dziecka w konkretnym szpitalu.

2018-03-11 20:20

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi :D Mi samej kółka kojarzą się raczej z wakacjami :D Nie ma co robić z siebie gwiazdy - najważniejsza wygoda ! Pójdę za radą i poszukam czegoś miękkiego :)