Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (860 Wątki)

Jaki rower dla 3 latki?

Data utworzenia : 2017-12-27 13:58 | Ostatni komentarz 2018-06-28 12:31

N.Kwit

1147 Odsłony
17 Komentarze

doradzcie prosze jaki kupic rowerek dla 3-latki??? 12" czy 16"? wydaje mi sie ze 16" bedzie troche za duzy chociaz pisze na nim ze przeznaczony od 3,5-7 lat.ale wydaje mi sie ze to duza rozbieznosc wieku . Jakimi rowerami jeżdżą Wasze dzieci?

2018-06-28 12:31

Dobry pomysł, zawsze to ułatwienie. Pamiętam, że jak rozglądałam się za rowerkiem dla naszego dziecka, to przeglądałam różne poradniki, jak ten http://podsuwam.pl/jak-wybrac-pierwszy-rowerek-dla-dziecka zawsze lepiej wiedzieć coś więcej. Ważne są też ochraniacze i kask, żeby dzieci były bezpieczne.

Konto usunięte

2017-12-29 12:23

Najlepiej dziecko zmierzyć do roweru, bo nie każdy 3 latek będzie tego samego wzrostu, czy postury. :) Za duży rowek źle, za mały też, bo może powodować wady postawy, teraz dzieci już nie spędzają tyle czasu na rowerach ale jak ja byłam dzieckiem to każdy jeździł na jakim popadnie rowerze :) Więc może wizyta w dechatlonie chociażby i próba przymiarki dziecka do obu rozmiarów roweru :)

Konto usunięte

2017-12-29 11:33

Dużo zależy od dziecka mój synek jeździł jak mial 1,5 roku. Ale też dość szybko zaczął chodzić i się przemieszczać.

2017-12-29 11:10

A w jakim wieku zaczynały Wasze dzieci jeździć na tych biegowych rowerach? Tak ze 2 lata to już będzie ok?

2017-12-29 00:53

Ula te rowerki biegowe są najlepsze, moja córeczka nie mogła się nauczyć jeździć na rowerku bała się że spadnie i jeździła z kółeczkami po bokach ale kiedy zaczęła śmigać na rowerku biegowym to od razu się przełamała i teraz śmiga i na rowerze już bez tych małych pobocznych kółek .

2017-12-28 22:18

Nie będę oryginalna i tak jak dziewczyny powyżej uważam, że nie ma co w ciemno kupować rowerku, trzeba pojechać z dzieckiem do sklepu i przymierzyć. To, że większość dziewczynek w tym wieku jeździ na 12, nie oznacza że u Ciebie nie sprawdzi się 16. Uważam, że nie ma co kupować roweru większego z myślą, że dłużej pojeździ, bo na tym etapie dzieci się uczą jazdy i tak jak z chodzeniem nie kupuje się zbyt dużych butów, bo to kształtuje złe nawyki. Tak samo niedopasowany rower może sprawić, że dziecko zrazi się do jazdy, bo będzie mu zbyt ciężko, niewygodnie, do tego dojdą upadki i trauma gotowa. My również na wiosnę będziemy kupować dla synka rowerek z pedałami, bo póki co śmiga tylko na biegowym.

2017-12-28 18:13

Dziewczyny mają rację najlepiej dopasować rowerek do dziecka, myśmy pojechali z córeczką i wypróbowała parę rowerów i kupiliśmy ten najodpowiedniejszy (i myśmy kupili 16, córcia miała wówczas 4 latka)

2017-12-28 15:29

Najlepiej wybierz się z córką do sklepu i zobacz, który rozmiar będzie odpowiedni. Wybierając większy rower z myślą, aby był "na zaś" popełniamy błąd. Dziecko i tak na początku nie będzie mogło się nim posługiwać, jazda na nim zamiast sprawić przyjemność będzie go męczyć. Oczywiście wzrost dziecka jest ważny, bo w tym wieku dzieci rosną w indywidualnym tempie :)