Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Czego i jak uczyć roczne lub niespełna roczne dziecko

Data utworzenia : 2013-06-14 12:07 | Ostatni komentarz 2021-05-09 14:12

Marta1984

4265 Odsłony
10 Komentarze

Zabawa polega na chwytaniu dziecka za poszczególne części ciała. Np nóżka, rączka - potrząsamy,a już nosek, uszko delikatnie pociągamy, głaszczemy. Śpiewamy przy tym na melodię popularnej piosenki "Panie Janie": Zbudź się nóżko, zbudź się nóżko, Kocham Cię, Kocham Cię, Czy powiesz dzień dobry? Czy powiesz dzień dobry? Kocham Cię, Kocham Cię, Uczymy w ten sposób poszczególnych nazw części ciała. My dopiero zaczynamy więc nie wiem jak z efektami ale zabawa przy tym jest.

2021-05-09 14:12

Rymowanka super ;))

2014-10-30 20:04

Zabaw może być naprawdę dużo a to my rodzice wiemy na jakim etapie rozwojowym jest nasze maleństwo i sami dobieramy takie zabawy które raczej powinny wspierać rozwój i wpływac na to aby dziecko ładnie się rozwijało . CZy to będą wyliczanki czy przeglądanie książeczek lub może śpiewanie piosenek lub układanie klocków zależy od nas i naszej inwecji twórczej

2014-10-29 08:18

Dobrze wiedziec, bo tez zastanawialam sie jak sie bawic z synkiem 10mc i jak go czegos nauczyc malymi kroczkami:-)

2014-10-07 14:38

Fajna propozycja melodyjna rymowanka , skorzystamy z takiej opcji , Jak nasz Maleć trochę podrośnie :) : *

2013-09-01 18:32

Z tego co ostatnio obserwuję nie ma co nastawiać się za bardzo i uczyć takie małe dziecko jakoś specjalnie. Roczny maluch uczy się najwięcej sam zwłaszcza przez obserwację. Mati zaczął bardzo pomagać nam w ubieraniu i rozbieraniu. Sam wyciąga nogi do zakładania skarpet, podnosi nogi do zdejmowania spodenek itp. Wie już coraz więcej rzeczy o codziennych czynnościach ale dlatego, że codziennie na to wszystko patrzy i przyzwyczaja się. Jeśli chodzi o naukę taką prawdziwą to obecnie na topie jest pokazywanie palcem różnych przedmiotów.

2013-06-27 21:43

Mój synek ma rok i 2 miesiące, przez zupełny przypadek nauczyłam go rozróżniać prawą i lewą rączkę. Od samego początku (nawet wtedy o tym nie myślalam) po jedzonku, czy po zabawie mówiłam chodź wytrzemy rączki, daj mi prawą rączkę, poczym ją brałam i myłam bądz wycierałam na mokro a nastepnie mówilam a teraz daj mi lewą rączkę. Na dzień dzisiejszy bez problemu podaje tą o którą poproszę. A teraz dzięki tej umiejętności w przyszłości łatwo będzie mu się nauczyć rozróżniać strony.

2013-06-15 12:12

u nas mała miała niedużo ponad rok jak miała pierwsze starcie z kredkami;) bardzo jej się spodobało takie mazanie;)

2013-06-15 10:12

Zabawy z dzieckiem 6-12 http://lovi.pl/pl/forum/12/149 Zabawy z dzieckiem 12-18 http://lovi.pl/pl/forum/12/57 Może coś Ci się przyda