Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Klocki lego

Data utworzenia : 2017-07-23 06:39 | Ostatni komentarz 2018-06-11 10:49

Konto usunięte

4627 Odsłony
63 Komentarze

Chciałabym się od Was dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat chińskich podróbek klocków lego. Można w tej chwili kupić całą masę tego w super cenach. Zdarza się, że takie zestawy są trzy razy tańsze od oryginalnych klocków. Czy macie jakieś doświadczenia odnośnie takich klocków? Jak wygląda ich jakość wykonania i przede wszystkim czy są bezpieczne dla dzieci?

2018-06-11 10:49

U nas skarbonka też jest, ale jakoś nie może dorwać do końca :-) ale to jest dobry pomysł. Jak ja dostaje, tzn dzieci coś co wiem że się u nas nie sprawdzi to za jakiś czas ( jak się da i jak nie popsuje Sprzedaje) i kupuje co innego. Moje chłopaki mają dużo samochodów, drewniane tory, tory, taki jeden większy parking i tym najczęściej się bawią. No i oczywiście klocki (to codziennie) i tak na prawdę nic więcej niż im nie trzeba. Mają oczywiście jeszcze jakieś zabawki ale one nie są używane, tylko przerzucane z kąta w kąt

2018-06-11 08:54

Dobrym sposobem na dobre zabawki jest skarbonka :) Co miesiąc wrzucać 10zł to po roku masz 120zł na zabawkę na święta :) wrzuć 20zł miesięcznie i masz drugie tyle na urodziny :) Ja tak robię :) Do tego mamy skarbonkę na drobniaki :)

2018-06-10 21:39

Też jestem jestem tego zdania że te chińskie plastiki i nie tylko to zło, nie lubię, nie kupuje. Jak mam kupować np prezenty na święta (a w tym roku kupowałam dla 13 dzieci) to na prawdę musiałam się nagłowic. Nie cierpię kupować byle czego tak żeby kupić i dać, ja się zastanawialam dwa miesiące zanim miałam dla wszystkich prezenty, a też nie miałam nie wiadomo ile kasy. Ja się mniej więcej wypytalam co kto chce ale mnie nie pytali a ja też nie mogę się narzucać i proponować, nie każdemu mozna powiedzieć i niestety mieliśmy też takie zabawki do niczego, nie przemyślane, nie to że ta osoba nie miała kasy czy coś, ale kupiła co kolwiek żeby kupić

2018-06-09 10:27

Każde chińskie zabawki to Zło wg mnie... I na pewno nie są bezpieczne. Lepiej kupić dziecku oryginalne np na prezent właśnie, szepnąć słówko chrzestnym itp niż kupować podróby. Zbiórka na prezent i dziecko ma oryginalne :) Wcale nie trzeba zaraz samemu się wykosztowywać bo to rzeczywiście drogi interes ale wspólnymi siłami :) Ja tak robię :) I polecam :) Co jak co ale na dziecku oszczędzać to nie jest dobry pomysł, jeszcze coś się stanie... Niech ma mniej a dobrej jakości :) A nie masę byle czego :)

2018-06-09 08:09

U nas lego to prezenty właśnie, zwłaszcza jak może się rodzinka złożyć. Córka uwielbia te klocki, a i my sami lubimy je układać z nią. szkoda, że te większe zestawy są takie drogie, ale jakość akurat idzie w parze z ceną. Podróbek bym nie kupiła.

2018-06-08 14:08

Ja również nie kupuje podróbek jeśli chodzi o lego, w ogóle nie kupić, akurat w przypadku lego to jednak co innego. A macie tzw KLOCKI BLOCKI, ja kiedyś jeden zestaw wygrałam (a z wygranej byłam w szoku, n aprawde) i są super, pasują do lego duplo,są tak samo mocne :)

2018-06-07 09:42

A jeśli chodzi o podróbki to uważam, że można je kupić w jednym wypadku - dziecko marzy o jakimś ogromnym zestawie, a nas zwyczajnie nie stać aby go kupić. Znajomi z trójką dzieci musieli tak zrobić (rozpaczliwe listy do mikołaja, a w nich duża policja, duża straż pożarna, itp.) - klocki nie są rewelacyjne, ale dzieci ogromnie się z nich ucieszyły!

2018-06-07 09:39

Ja jako wielki fan lego przetestowałam chyba wszystkie możliwe podróbki... i niestety ich jakość nie jest zadowalająca. Ciężko się łączą, łamią, plastik jest słabej jakości i ogólnie nie są zbyt dopracowane. Dotyczy to zarówno małych klocków, jak i duplo. Uważam, że lepiej kupić dziecku mniejsze oryginalne lub poprosić dziadków, wujków, którzy chcą coś Maluszkowi sprezentować aby się np. złożyli w kilka osób (bo większe zestawy są w ogólnym rozrachunku po prostu tańsze). Można też kupić używane i dobrze je umyć.