Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Absorbujący dwulatek, a brak sił mamy

Data utworzenia : 2017-03-21 19:41 | Ostatni komentarz 2017-06-23 16:07

katarzyna-k

1501 Odsłony
13 Komentarze

Mam pytanko do mam nieco starszych szkrabów... Chyba każda z nas ma taką chwilkę, kiedy totalnie jest wyczerpana, a malec rządny zajęcia się nim zaczyna się denerwować... Co robicie w takiej sytuacji? Macie jakieś "spokojne zabawy", które zajmują Wasze dzieci na jakiś czas? :) Ja osobiście na moim dwulatku przetestowałam...: - Biegi na czas – i tu nie biegam z nim tylko mierzę mu czas :) - Układanie puzzli bądź klocków – bo to nie wymaga jakiegoś dużego wysiłku. - Lepienie z ciastoliny, malowanie farbami. - Czytanie książek. Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły jakimi "spokojnymi" zabawami można zająć dwulatka? :)

2017-03-24 13:58

Piasek kinetyczny fajna zabawa

2017-03-22 11:53

Angel twoje zabawy takie bardzo ambitne jak na 2latka albo mój mało ogarnięty no i niewiele mówi sklep mama i dziecko smakowanie potraw odgadywanie czegd brakuje memory to zupełnie nie poziom mojego dziecka

2017-03-22 11:50

U mnie niestety ze spokojnymg zabawami jest duży problem bo niewiele go interesuje ale na 10min jest o stanie zająć go kartka i długopis ale tylko długopis kredki już nie. No i na 15min ciastolina i zestaw do zabawy nią ale to chyba dlatego że dostaję ja tylko pod nadzorem:-P poza tym niestety nie bardzo coś się da zrobić. Sporadycznie kilka książeczek ale tu 5nim.i po sprawie. Ale ja mam w domu diabełka:-D chętnie spojrzystam z pomysłów których nie próbowałam

2017-03-21 22:44

Dzieci w tym wieku nie mam, ale opiekowałam się takim dwulatkiem: -bawiliśmy się w sklep, -zabawę w mamę i dziecko, - zrobienie teatrzyku, - zabawa w lekarza, - zrobienie garażu z klocków - opowiadanie bajek

2017-03-21 21:05

Oto moje propozycje: -pisanie znikopisem na tablicy -pisanie palcem na rozsypanej kaszce -bańki mydlane -zabawy cieniem -smakowanie potraw z zasłoniętymi oczami -chowanie przedmiotu a dziecko musi odgadnąć czego brakuję -robienie pieczątek -gra memory -czytanie i później opowiadanie bajek