Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Absorbujący dwulatek, a brak sił mamy

Data utworzenia : 2017-03-21 19:41 | Ostatni komentarz 2017-06-23 16:07

katarzyna-k

1500 Odsłony
13 Komentarze

Mam pytanko do mam nieco starszych szkrabów... Chyba każda z nas ma taką chwilkę, kiedy totalnie jest wyczerpana, a malec rządny zajęcia się nim zaczyna się denerwować... Co robicie w takiej sytuacji? Macie jakieś "spokojne zabawy", które zajmują Wasze dzieci na jakiś czas? :) Ja osobiście na moim dwulatku przetestowałam...: - Biegi na czas – i tu nie biegam z nim tylko mierzę mu czas :) - Układanie puzzli bądź klocków – bo to nie wymaga jakiegoś dużego wysiłku. - Lepienie z ciastoliny, malowanie farbami. - Czytanie książek. Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły jakimi "spokojnymi" zabawami można zająć dwulatka? :)

2017-06-23 16:07

http://lovi.pl/pl/forum/12/8682/1 Polecam stronę jako inspiracje

2017-06-23 16:05

U nas spacery są wyczerpujące - zabawa na placu zabaw itp

2017-06-20 21:49

Sama po sobie wiem, że po pewnym czasie kończą się pomysły rodzica na kreatywne zabawy. Koleżanka podpowiedziała mi, by sięgnąć wtedy po specjalne zeszyty z serii Zabawy FundaMentalne, które zawierają gotowe scenariusze zabaw dla dzieci od 0 - 6 roku życia. Dla dwulatków przygotowano np. książeczkę pt. "Wielcy i mali artyści", która ma zmobilizować dziecko do twórczej aktywności, a przedstawione w niej propozycje zabaw rozbudzają jego ciekawość, kreatywność oraz stymulują wyobraźnię. Myślę, że to skutecznie zajmie czas Twojemu dwulatkowi :)

2017-04-29 19:49

Ja proponuję kartonowe pudełka można z nimi robić ciekawe rzeczy Twój synek może pomalować , albo zrobić samochód z pudełka tzn może wejść do środka i udawać że jedzie możesz mu wyciąć kierownicę. Małe dzieci lubią też namiot wystarczy koc i 2 krzesełka, ence pence w której ręce Mama chowa przedmiot w rączce a synek zgaduje w której jest :) Wydzieranki małe dzieci lubią niszczyć i drzeć różne rzeczy np stare gazety:) z łupinki orzecha z butelki albo z papieru możecie zrobić łódki i puszczać w wannie lub misce:) Zabawy z piórkiem albo chusteczką i trzeba dmuchać np z początku stołu na drugi koniec

2017-03-26 00:10

Rzeczywiście takie miejsce nie jest za spokojna zabawą dla dziecka i zarówno ono jak i rodzic będzie wykończone zabawą:)

2017-03-25 13:33

O właśnie zgodzę się z Justyna ... w figloraju to jest bardzo dużo biegania za szkrabem .. i w dodatku trzeba mieć oczy dookoła głowy także takie miejsce odpada jak człowiek ma brak sił :)

2017-03-25 11:40

Fakt ale tam raczej mama bez sił nie przejdzie zwłaszcza u 2latka bo jednak trzeba pilnować i biegać za nim

2017-03-25 09:54

Również figloraje czy place zabaw w supermarketach są bardzo fajnym i zajmującym dzieci miejscem