Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Jakie klocki wybrać dla dziecka?

Data utworzenia : 2013-05-07 22:06 | Ostatni komentarz 2024-01-03 15:18

Urszula888

36733 Odsłony
511 Komentarze

Ja osobiście jestem jak najbardziej za klockami drewnianymi są wytrzymałe na uderzenia, można się nimi bawić w różny sposób min układając jakąś konstrukcję :) A może macie inne zdanie na ten temat?

2013-06-03 21:18

Ja polecam Lego Duplo, są bezkonkurekcyjne! Sa lekkie w przeciwieństwie do drewnianych, bezpieczne,wytrzymałe, kolorowe,bardzo dobrej jakości.Można je rozbudowywać, duża gama zestawów, ciekawe figurki, zwierzątka, pojazdy.Zdecydowanie polecam!!!

2013-05-30 16:16

Klocki według mnie to dobra kreatywna zabawka dla dziecka.Klocki można wykorzystać do nauki kształtów,kolorów,liczenia.Są też klocki z literkami które możemy wykorzystać do nauki właśnie liter. Klocki to fajna sprawa i chyba nigdy się nie nudzą.

2013-05-23 14:19

Drewniane są super dla maluszka, takiego ok roku. Później dla mnie rządzą duplo. Syn dostał pierwsze mając 1,5 roku. Zakochał się bez pamięci, do jego 3-cich urodzin zgromadziliśmy ich 30 kg! Budował z nich wszystko, łaczył w rożne formy. Dzięki temu, teraz, mając niecałe 4 lata, już ze zwykłych lego buduje sprawniej niż ja!

2013-05-22 16:11

Polecam lego duplo, wiem cena cudowna, ale są naprawdę wytrzymałe i warte tej ceny. Tańsze klocki co po chwilę wyrzucałam jakieś elementy, ponieważ mój syn często rzuca brutalnie swoimi zabawkami. Wolę zapłacić więcej i wiem że ich nie zniszczy poza tym są bardzo kolorowe i mają oprócz zwykłych klocków, różne zwierzątka, ludziki, pojazdy. Starsze dziecko może stać się prawdziwym budowniczym.

2013-05-08 21:02

Mojego synka pierwsze klocki to klocki Clemmy o takie: http://www.ceneo.pl/12442264?se=-NLzxSqtJzCl_ZN22Kqy2ssuYNmaiX-8&gclid=CJTrz9OYh7cCFYhf3godzQUAhA i uwielbia je są mięciutkie i pachnące.

2013-05-08 08:38

Nasze pierwsze klocki to klocki piankowe,obszyte materiałem który się rewelacyjnie czyści. A na nich namalowane różne owoce,kształty itp Bardzo fajne jak na początek.Potem córka miała klocki drewniane,zresztą dalej je ma.Są rewelacyjne.Układamy z niej różne obrazki,bo ma tam do ułożenia z tych klocków sześć obrazków ze zwierzątkami.A oprócz tego to córcia buduje wieże i takie tam:) Są nie do zdarcia:) A niedawno kupiłam jej klocki takie tradycyjne plastikowe,w zestawie jeszcze elementy takie jak okna,drzwi ale szczerze mówiąc to nimi bawiła się może z dwa razy i siedzą. Bardzo fajne już dla większych dzieci są klocki Lego Duplo.Mojej koleżanki córka ma.Minus to taki,że są bardzo drogie.Nawet jakby ktoś chciał w częściach zamawiać na allergo to i tak drogo wychodzi.Ale klocki i te figurki są bardzo trwałe,masywne.

2013-05-08 00:39

Ja wybrałabym dla młodszego dziecka klocki drewniane, a dla starszego oczywiście lego. Mam ogromny sentyment do klocków lego - obecnie sama oglądam reklamy i pluje sobie w brodę, że nie urodziłam się teraz - jest tyle różnych rodzai i modeli klocków. Osobiście jako pierwsze klocki chce kupić córeczce piankowe, jest to fajna alternatywa dla maluszków, które są za małe aby używać drewnianych klocków, a wyglądają prawie identycznie - poza tym, można z dzieckiem pobawić się też w obrzucanie nimi lub zakopywanie się w nich - zwłaszcza, że dostępne są różne rozmiary. Myślę, że dziecko mając klocki piankowe, drewniane i plastikowe uczy się odróżniać materiały z jakich są zrobione. A tak odbiegając od tematu fajną zabawą żeby nauczyć dziecko odróżniania kolorów jest rozrzucenie różnokolorowych klocków i wybrania np. zielonego - pokazanie go dziecku i wytłumaczeniu, że teraz robimy budowlę z zielonego koloru i oznajmić, że będziemy tylko takich klocków szukać. :) To działa - po paru budowlach dziecko samo będzie wybierało jakiego koloru chce mieć zamek, garaż czy też cokolwiek innego. :)